Günün Tarihi:15 Ocak 2021

İNŞALLAH OLUR!


Büyükşehir Belediyesi, daha önce de gündeme gelen ama itirazlar üzerine gerçekleşmeyen Adapazarı Atatürk İlkokulu’nun yıkılıp, yerine otopark yapılması projesini, bu kez ciddi olarak meclisin gündemine getiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yapılan çalışmayla okul binası yıkılacak ve yerine katlı otopark yapılacak. Okul yerine karşılık ise Büyükşehir Belediyesi, şehrin iki ayrı noktasına modern iki okul binası inşa edecek.

71 madde görüşülecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı bugün gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak meclis oturumda, şehri yakından ilgilendiren konulardan oluşan 71 gündem maddesi karara bağlanacak.

Okul yerine otopark

Belediye Meclis üyeleri, Adapazarı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Atatürk İlkokulu’nun bulunduğu alanın katlı otopark yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın tip projelerine uygun iki adet 24 derslikli okul binasının inşası için protokol yapılması amacıyla Başkan Toçoğlu’na yetki verilmesini görüşecek.

Şehrin başka yerinde

Meclis üyelerinin onayının ardından Atatürk İlkokulu’nun yerinin otopark olmasına yönelik süreç resmen başlamış olacak. Daha önce Başkan Toçoğlu, şartlar oluştuğu takdirde en donanımlı okulları yapmaya hazır olduklarını belirtmişti. Bu okulların biri Yağcılar Mahallesi’nde, diğeri Milli Eğitim’in belirlediği bir yerde olacak. 

13 Şubat 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 904 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU