Günün Tarihi:23 Haziran 2021

İl dışına sevkler azalacak


SAÜEAH Kardiyoloji Kliniği Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatak kapasitesi, 6 yataklı yeni ünitenin hizmete açılmasıyla 20 yatağa ulaştı. 24 saat hizmet veren Kardiyoloji Servisi’nin Koroner Yoğun Bakım Ünitesi çevre illere bakıldığında en geniş ve en donanı

Toplam 20 yatak

5 yıl önce 8 yatakla hizmet vermeye başlayan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kardiyoloji Kliniği Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 2 yıl önce 6 yatak ilave ile 14 yatak kapasitesine ulaşmıştı. Artan ihtiyaç nedeniyle koroner yoğun bakıma 6 yataklı yeni bir ünite kazandırılarak yatak sayısı 20’ye ulaştı.

Müjde verdi

SAÜEAH Kardiyoloji Kliniği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gündüz, “Şu an koroner yoğun bakım 20 yatak kapasitesine ulaşmış durumda. Çevre illerle kıyaslandığında en geniş, en modern ve en donanımlı yoğun bakım ünitesine sahibiz. 38 yataklı Kardiyoloji Servisi, 6 yataklı anjiyo takip ünitesiyle beraber Kardiyoloji Kliniği 64 yatak kapasitesine ulaştı. İlimizin 24 saat hizmet veren tek Kardiyoloji Servisi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitesi olduğumuzu büyük bir mutlulukla belirtmek ve müjdelemek isteriz. Kardiyoloji Kliniği çalışanları olarak Sayın Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Hasan Sağlam’a ve Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Yakup Tomak’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu

Teşekkür etti

6 yataklı yeni koroner yoğun bakım ünitesinin hizmete açılmasıyla ilgili konuşan SAÜEAH Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Yakup Tomak, “Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ve İl Sağlık Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Aziz Öğütlü’ye ünitenin açılması için gerekli sağlık personeli istihdamının sağlanması noktasında yardım ve desteklerinden dolayı teşekkürü borç biliriz. Bu durum ilimizde kalp yetmezliği ve kalp krizi nedeni ile il dışına yapılan sevklerde azalmaya neden olacak. Yeni ünitenin devreye girmesi, Sakaryalı hemşerilerimizin bu alandaki tedavilerinin ilimizin içerisinde yapılmasında önemli bir katkı sağlayacak” dedi. 

14 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 906 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU