Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Geleceğin bilim adamları yarışıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ‘Su ve Teknoloji Proje Yarışması’na başvurular devam ediyor.

Proje konuları

SASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Geleceğin bilim insanlarını keşfetmek, öğrencilere buluş ve araştırma heyecanı katmak ve şehrin geleceğine katkıda bulunacak eserler ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmaya başvurular devam ediyor. SAÜ Mühendislik Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik yarışma, içmesuyu üretimi, içmesuyu ve atıksuların iletimi, içmesuyu dağıtımı, atıksuların çevre ile uyumu, su makinaları tasarımı, çevre yönetimi, Sapanca Gölü, enerji verimliliği ve abone hizmetleri gibi konuları kapsıyor” ifadelerine yer verildi.

Ödüller

Öğrencilerin en fazla 3 kişilik gruplar halinde katılabileceği yarışma için başvuru formunu 1 Mart Çarşamba gününe kadar www.sakarya-saski.gov.tr web sitesindeki “Su ve Teknoloji Proje Yarışması” sekmesinden doldurmaları gerekiyor. ‘Su ve Teknoloji Proje Yarışması’nda birinci olana 5000 TL, ikinci olana 3000 TL, üçüncü olana ise 2000 TL ödül verilecek. Ayrıca 1 projeye de mansiyon ödülü olarak 1000 TL verilecek. 

17 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 755 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU