Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Fatih Endüstri Meslek çıraklık okulu oluyor


SATSO 7. Meslek Komitesi Başkanı Doğan Çatalbaş Fatih Endüstri Meslek Lisesi’nin önümüzdeki seneden itibaren tesisat, Tesisat, motor, makine, elektrik ve metal bölümlerinde çıraklık okulu hizmeti vereceğini açıkladı.

Çatalbaş, “Fatih Endüstri Meslek Lisesi önümüzdeki seneden itibaren çıraklık okulu hizmeti de verecek. 9. Sınıftan itibaren öğrenciler çıraklık okulu olarak kayıt yaptırdıkları zaman ilk sene haftada iki gün diğer seneler ise haftada bir gün okula gidecekler ve diğer günler de işletmeler de çalışacaklar. Böylelikle ara eleman ihtiyacımızı kendimiz yetiştirmiş olacağız. 4 yıllık süreç içinde hem çıraklık okulu okumuş olacaklar, hem liseyi bitirmiş olacaklar hem de iş yeri açma ruhsatına sahip olacaklar. Tesisat bölümü haricinde motor makine elektrik ve metal bölümleri ile ilgili de aynı proje geçerli olacak. 8. Sınıf öğrencilerini bu konu ile ilgili bilgilendirmeliyiz meslek grupları olarak” dedi.

17 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 1329 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU