Günün Tarihi:1 Mart 2021

Bilim Yolculuğu başladı


TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Sakarya Bilim Yolculuğunda” Bilim Şenliğinin açılış programı Serdivan’daki Sakarya Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Şenliğe katılım

Programa; Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Yorulmaz, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Gevher ve İrfan Sarık,  Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sakarya Üniversitesinden yetkililer, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İmkan sağlayan

İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi’nin bilim şenliği hakkında bilgiler verdiği programın açılışında Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Gevher birer konuşma yaparak, öğrencilerimizde gizli kalmış yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına ve geliştirilmesine imkan sağlayan bilim şenliğinin önemine dikkat çektiler.

 

Mini konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müdürlüğünün düzenlediği festivalde ilimizi temsil eden Cevat Ayhan Fen Lisesi Vurmalı Çalgılar Topluluğu öğrencilerinin mini bir konser verdiği programda, Bilim Şenliğine katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verildi.

 

Bilimsel projeler

Şenliğin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri ve davetliler, stantlarda öğrencilerin yaptığı projeleri büyük bir ilgiyle izlediler. Geleceğin mucitleriyle kısa süreli söyleşilerde bulunan protokol üyeleri, “Bilimsel projelerde yer almaya devam edin. Sizleri gönülden destekliyoruz” dediler.

 

Bilimsel etkinlikler

Sakarya Kapalı Spor Salonunda 15-16 Şubat tarihlerinde iki gün sürecek bilim şenliğinde salonda kurulan stantlarda gerçekleştirilen bilimsel etkinliklerin yanısıra, Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi ve Serdivan Fikir Sanat Akademisi salonlarında söyleşiler düzenleniyor.

 

Neler yapılacak

Sakarya Üniversitesi, Serdivan Belediyesi, Sakarya AFAD İl Müdürlüğü, Serdivan Fikir Sanat Akademisi, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi gibi kurumların destek verdiği şenlikte; eğlenceli bilimsel deneyler, bilim atölyeleri, film ve planetaryum gösterileri, zeka oyunları atölyesi, mühendislik atölyeleri, robotik ve astronomi faaliyetleri, afetten korunma yöntemleri ve bilimsel söyleşiler gibi etkinlikler yer alıyor. 

17 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 1001 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU