Günün Tarihi:4 Mart 2021

Hendek'e girişimcilik kursu


Hendek Belediyesi ve İŞKUR arasında girişimcilik kursu sözleşmesi imzalandı. Protokole göre, kursiyerler 5 gün sürecek olan kursta toplam 32 saat eğitim alacaklar.

32 saat eğitim

Sözleşmeye, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ile Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü imza attı. İmza töreninde, Başkan Yardımcısı Sinan Baylan ve BEL-İŞ Müdürü Bilal Deniz de hazır bulundu. Hendek Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeye göre, 5 gün sürecek olan kursta, günde 6-7 saat olmak üzere toplam 32 saat eğitim alınacak. Eğitimler BEL-İŞ Meslek Edindirme Merkezi’nde verilecek. Eğitim sonrası kursiyerlere girişimcilik sertifikası verilecek. Girişimcilik sertifikası alacak olan yeni girişimci adayları, KOSGEB'e müracaatla 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteğinden faydalanabilecek. 
İstihdam
İŞKUR Müdürü Kaya yaptığı açıklamada, Hendek’teki girişimci potansiyelini ve istihdamını arttırmak adına düzenlenecek kursların önemli olduğunu belirterek, “İŞKUR olarak istihdamın olduğu her alanda eğitim programları düzenliyoruz. Hendek’te daha önce de girişimcilik protokolü imzaladık. Bu anlamda belediye başkanımıza vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Teşekkür etti
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İŞKUR Müdürü Tekin Kaya'ya düzenlemiş oldukları eğitim programlarından dolayı teşekkür ederek, “İŞKUR ve Hendek Belediyemiz bünyesinde hizmet veren BEL-İŞ Meslek Edindirme Merkezimiz ile ortak projelere imza attık. Birçok vatandaşımız almış olduğu girişimcilik kursları ile kendi işlerini kurdu, meslek sahibi oldu. Bu konuda İŞKUR Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi

18 Şubat 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 950 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU