Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Hükümet yerel parti çatışması


Hükümetle yerel yönetimin aynı parti adı altında çakışmasının önemine değinen Başkan Kaya, “İktidar ile yerel idarenin aynı parti olması sonucu ilçemiz de ciddi yatırımlar yapıldı” dedi.

Vatandaş buluşması

Geyve’de vatandaş devlet buluşması kapsamında Karaçam Mahallesi’nde (Köyü) halk toplantısı yapıldı. Toplantıya ilçe kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutan Vekili J .Kd. Bçvş. Kader Akar, İlçe Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamdi Yel, Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Abdulkadir Muhammet Yılmaz, Geyve Belediyesi Meclis Üyesi Nihat Baltaoğlu, Karaçam Mahalle Muhtarı Murat Genç ve mahalle sakinleri katıldı.

‘Yükümüz arttı’

Halk toplantılarının amacının vatandaşların sorunları ve taleplerinin yerinde incelenmesi, bizzat mahalle sakinleriyle görüşülerek tespit edilmesi için yapıldığını dile getiren Kaymakam Memiş, vatandaşların talep ve sorunlarının kurumlara iletilerek çözülmesi için takibinin yapılacağını belirtti. Geyve’nin girişi itibariyle Karaçam Mahallesi’nin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Kaya, “Büyükşehir kanunu ile ilçelerin yüklerinin arttı. Geyve’de 65 tane köy var. Ancak Karaçam köyü hem Geyve’nin en uç sınırı, hem de dışarıya açılan yüzü olması itibariyle farklı bir yeri var” dedi.  

Yapılan yatırımlar

Geyve’ye dışarıdan gelen veya buradan geçen bir insanın ilk gördüğü yer ve en büyük mahallerinden biri olması vesilesiyle ikinci halk toplantısını Karaçam’da yaptıklarını belirten Kaya, “Karaçam’da alt yapı ile problem yok. Karaçam Mahallemize kendi imkanlarımızla 11 bin ton sıcak asfalt ile 1,2 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Yine Karaçam Mahallesi bütçesine Geyve Belediyesi desteği ile köy konağımızı tamamladık. Asfalt çalışmalarımızda yolların kenarlarında 30 cm’lik boşluk bıraktık. Karaçam Mahallemize doğalgaz getirmeyi de düşünüyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Şayet bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa bu boşluklardan da asfalt kesilmeden doğalgaz tesisatlarını geçirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Doğalgaz gelecek

Geyve’de 7 yıl ilçe başkanlığı ve 8 yıldır Belediye Başkanlığı yaptığını ifade eden Kaya, “Hükümetle yerel yönetimin aynı parti adı altında çakışmasının önemine değindi. İktidar ile yerel idarenin aynı parti olması sonucu ilçemiz de ciddi yatırımlar yapıldı. Alt yapısından, üst yapısına kadar, köprülerden, asfalt çalışmasına kadar 50 yıllık çalışma yapıldı. Kamu yatırımlarından ise KYK yurdundan, SGK inşaatı ile Devlet Hastanesine kadar ciddi kamu yatırımları tamamlanmak üzere. Sakarya’nın en modern hükümet konağı olacak. Geyve Hükümet konağı için ihale aşaması geçildi. Yakında yer teslimi yapılacak.

19 Şubat 2017 , Pazar Bu haber toplam 1240 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU