Günün Tarihi:7 Mart 2021

Kendimizi kaybettik!


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri Dr. Savaş Ş. Barkçin’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Gelenekten Geleceğe Türkiye ve Dünya’ konulu konferans ile devam etti.

Demokratik ülkeler

AKM’de gerçekleştirilen konferansta Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, Kültür Sanat Şube Müdürü Adem Turan ve çok sayıda kültür sanat dostu yer aldı. Dünyada zengin ülkelerin önemli bir kısmının Monarşi ile yönetildiğini söyleyen Barkçin, “Monarşi ile yönetilen ülkeler demokrasi ve sanayi alanında çok ileride olan ülkeler. Kanada, İsveç, Norveç, Avustralya, İspanya gibi ülkeleri buna örnek gösterebiliriz. Bu ülkeler ayrıca sosyal demokrasinin en ileri olduğu ülkeler. Sosyalist gibiler ama çok demokratikler. Çünkü geleneklerini korumuşlar” ifadelerini kullandı.

Kendimiz olmalıyız

Barkçin, “200 yıldır sadece gücümüzü değil kendimizi kaybettik ve 200 yıldır güç arıyoruz. Kendin olmadıktan sonra fakir ya da zengin olmanın bir anlamı yoktur. Fransız gibi piyano çalmak, İbn-i Haldun varken Alman gibi felsefe yapmak olmaz. Bir kafirden alınacak hikmet sınırlıdır. O da ibrettir. Hikmet ve felsefe ayrı şeydir. Asıl hikmet Kuran’da, Hadis’te ve Evliyaullah’tadır. Bizim kendimiz olmaya ihtiyacımız var” diye konuştu. 

20 Şubat 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 878 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU