Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

‘Kırk Güzel İnsan’ kitabına imza günü


Şehrimizin yetiştirdiği Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi eski Başkanı Araştırmacı-Yazar Fahri Tuna’nın son kitabı ‘Kırk Güzel İnsan’ için, Kentpark Divan Kafe’de imza ve söyleşi günü düzenlendi.

Geniş katılım

SAGÜSAD eski Başkanı Gazeteci Müjgan Zaman’ın moderatörlüğünü üstlendiği söyleşi ve imza gününe, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Gençlik ve Spor İl eski Müdürü Erdoğan Çamlıyurt, Mali Müşavir-Yazar Ergün Özkan,  Eğitimci Hidayet Yiğit, Anka Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy ve çok sayıda edebiyat dostu katıldı. Sohbet havasında geçen söyleşide, kitapta yer alan aneknotlar anlatıldı.

40 tanınmış isim

İlimizden yetişen ve toplum tarafından belli bir saygınlık kazanan 40 tanınmış isimler ile ilgili anıların yer aldığı kitabın tanıtımına, ilimizdeki edebiyatseverler, yazar ve şairlerde ilgi gösterdi. Kitapta yer alan Tacettin Özkahraman, Müjgan Zaman, Hidayet Yiğit, Metin Aşoğlu, Osman Suroğlu, Alattin Yılmaz, Talar İr, Sema Uysal Oktay Azem Özkurt  ve Ergun Özkan gibi isimlerde söyleşide yer aldılar. Genç yazar ve okurlarında katıldığı programda, Fahri Tuna, kitabını yazmasına neden olan etkenler ve kitabın hazırlanması sırasındaki anılarını aktararak, kendisine destek olanlara teşekkür etti. Tuna, programın sonunda kitabını imzaladı. 

‘Aynı medeniyetin çocuklarıyız’

Kitapta yer alan 40 güzel insanla ilgili konuşan Yazar Fahri Tuna, “Lazımız, Çerkezimiz, Abazamız, Gürcümüz, Boşnağımız, Arnavutumuz, olabilir. Doğuştan ırklarımız farklı olabilir ama, hepimiz Türküz, hepimiz Müslümanız ve aynı bayrağın, aynı toprakların rengini, kokusunu taşıyoruz.

Kitabın editörlüğünü kızım yaptı. Sıralamayı da o koydu. Hiç planlı olmadığı halde, bir Arap olan Mardinli Şehmuz Usta’yla başlıyor kitap, bir Urfalı Kürt olan bir işadamıyla bitiyor. Hepsi aynı medeniyetin çocukları” dedi. 

20 Şubat 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1123 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU