Günün Tarihi:13 Nisan 2021

İş masasına yoğun ilgi


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını yaptığı istihdam seferberliğine destek için Belediyenin İŞKUR Hizmet Merkezi’ni harekete geçirdi.

İşsizliğin azalması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinin işsizliğe olan etkisinin önümüzdeki aylarda belirginleşmesi beklenirken; istihdam konusunda elini taşın altına koyan Erenler Belediyesi 2012 yılından bu yana işsizleri işverenle buluşturarak, işsizliğin azaltılması yönünde önemli katkılar sağlıyor.

 

4 bin 800 başvuru

Erenler Belediyesi İstihdam Bürosu, 2012 yılından bu yana binlerce kişiye iş imkânı sağladı. İŞKUR Sakarya işbirliğiyle her gün yüzlerce kişiye hizmet veren büro, Sakarya’daki işsizlik rakamlarının aşağı çekilmesi için gayret gösteriyor. Erenler Belediyesi’nden alınan verilere göre;  büroya 2012-2016 yılları arasında 4 bin 800 kişi başvuru yaptı. 

 

Olumlu dönüş

Bu başvurulardan yarısından fazlasına olumlu dönüş yapıldı ve 2 bin 800 kişiye iş imkânı sağlandı. Sadece 2016 yılında 1250 başvuru alan Erenler Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı İstihdam Seferberliği sonrasında çalışmalarına daha da hız verdi.

 

İş sahibi yapma

İşsizliğin azaltılması için büronun önemli bir görev üstlendiğini belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı İstihdam Seferberliğine katkı sağlamak bizim boynumuzun borcu. İş arayan vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için yoğun mesai harcıyoruz. Hamdolsun, İŞKUR’la birlikte yaptığımız çalışmalar meyvesini veriyor. Amacımız, daha çok işsizimizi iş sahibi yapmaktır” dedi. 

21 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 906 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU