Günün Tarihi:25 Şubat 2020

‘Parti-marti yok ülke var’


CHP’den 3 dönem Ardahan Milletvekilliği yapan Ensar Öğüt referanduma yönelik ‘Hayır’ çalışması kapsamında gezdikleri Serdivan’da vatandaşların çok duyarlı olduklarını belirtirken, “Vatandaşın üzerinde bir baskı ve korku var. Sesini çıkarmak istemiyor” ded

Rozetimizi çıkardık

Referandumda ‘Hayır’ oyu verilmesine yönelik çalışmaya katılmak üzere ilimize gelen Ensar Öğüt, Serdivan İlçe Başkanı Sebahattin Gülbaş, yöneticiler Niyazi Kamberler ve Ergun Özkan ile YENİGÜN’ü ziyaret ederek çalışmalarını değerlendirdiler. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Balcı, Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin ve Yazarımız Cevdet Güngör’e, referandumun bir parti meselesi olmadığını söyleyen Öğüt, “Biz parti rozetimizi çıkardık, Bizim için referandumda parti-marti yok, ülke var” dedi.

 

Evet çıkması

Serdivan’da gezdikleri mahallelerde vatandaşın referanduma yönelik çok soru sorduğunu ifade eden Öğüt “Sakarya’yı iyi bulduk. Ancak vatandaşın üzerinde bir baskı ve korku var. Sesini çıkarmak istemiyor. Mesela istenildiğinde mal varlığınıza el konulabilecek dediğimde, bunu bilen pek yok. Kimisi Tayyip Bey iyi diyor ama ondan sonra gelen ne yapar diyerek bir kararsızlık içinde İşte biz de referandumda evet çıkması halinde nelerin olabileceğini anlatarak, ‘Hayır’ oyu vermelerini talep ediyoruz” dedi.

 

Korum altına

MHP’de, Saadet’te, CHP’de, Vatan’da, AKP’de hayır diyenlerin olduğunu ifade eden Öğüt, “Bunu partiye dayatmamak lazım. ‘Milli irade’ deniyor ama bakan neden dışarıdan atanıyor. Hatadan ötürü yargılama yok Gensoru sistemi kalkıyor. Kul hakkı bir tarafa, hırsızlık, yolsuzluk koruma altına alınıyor. Bakanın yargılanabilmesi için 400 milletvekilinin izni gerekiyor Bu kadar vekili kim bulacak. Buldunuz, meclisi fesh edip seçime götürecek. Neden 600 vekil? 50 vekilin maliyeti 5 yılda 187 milyon lira.. 300 vekil olsa olmaz mı?” dedi.

 

Bölünmeye gider

MHP Milletvekili Ümit Özdağ’ın tepkisiyle eyalet sistemine yönelik maddenin geri çekildiğini söyleyen Öğüt “Eyalet sistemi ülkeyi bozar. Maddeyi çektiler ama bölgesel şehir getirdiler. 4-5 il birleşip bölgesel il olabilecek. Bu da eyalete götürür ve Türkiye bölünmeye gider. Biz sağ sol demeden, parti demeden, Türkiye Cumhuriyeti’nin Edirne’den Ardahan’a kadar bölünmez bir olduğunu anlatarak, vatandaşımızın referandum da bütün olduğunu anlatacağız. Yine aynı şekilde 18 yaşında milletvekili olayı var. Anayasa’da askerlikle ilgisi bulunmayacak deniliyor Ama bunun içinde yasa olacağı belirtiliyor. Nasıl olacak bu iş?” diye konuştu. 

22 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 897 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU