Günün Tarihi:2 Haziran 2020

Şap temizliği sürüyor


Sakarya'da bazı ilçelerde şap hastalığının görülmesi üzerine kapatılan Canlı Hayvan Borsası’nda temizlik çalışmaları sürüyor.

Kocaeli, Akyazı ve muhtelif yerlerde havaların ve çevre şartlarının etkisiyle ekonomik değere sahip büyükbaş ve kanatlı hayvanlarda viral etkene yönelik hastalıkların arttığını belirten Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, "Hastalıklarla mücadelede besicilerimizin öncelikle devlet tarafından altı aylık periyotlarla yapılan şap ve çiçek aşılarının yapılıp yapılmadığını kontrol etmeleri, besideki hayvanların enerjisi ve içeriği zengin yemlerle beslenmeleri, ekstra C vitamini takviye etmeleri bağışıklık sistemi açısından büyük öneme sahiptir” dedi. Mete, ekonomik değeri yüksek hayvanların kontrolsüz nakli ya da başka bilinmedik hayvanların yanlarına götürülmemesinin bu bağlamda çok önemli olduğunu vurgulayarak, üreticileri canlı hayvan borsasının geçici kapalı olduğu dönemde mahalle ya da mesken bölgelerde kontrolsüz hayvan satmamaları konusunda uyardı. 

23 Şubat 2017 , Perşembe Bu haber toplam 690 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU