Günün Tarihi:25 Eylül 2020

500’den 250’si gitmiyor


Sakarya ADSH Başhekimi Necmettin Çınar, MHRS üzerinden alınan muayene randevularına gitmeyen hastaların muayene iptali konusunda duyarlı olmasını istedi. Çınar, “Günlük ortalama 500 MHRS randevusundan 250’si gerçekleşmiyor.” dedi.

7/24 sağlık hizmeti

Teslim tarihi gecikmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eksikleri tespit edilerek geçici kabulü yapılan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) yeni binasında üç aylık süreyi geride bıraktı.

 

42 diş hekimi

Serdivan’da yeni yapılan bina modern yapısıyla dikkat çekerken Sakarya ADSH Başhekimi Necmettin Çınar, son sistem cihazlarla donatılan ADSH ile ilgili bilgiler verdi. Çınar, 7 gün 24 saat acil ağız ve diş sağlığı hizmeti veren ADSH’nin acil servisinde günde ortalama 300 hastanın muayene edildiğini belirterek, aktif olarak çalışan 42 diş hekiminin günde ortalama bin hastaya poliklinik hizmeti verdiğini kaydetti.

 

Yeni bina teslimi

Hastanede bulunana ameliyathanenin hizmete girmesiyle birlikte ağız ve diş cerrahisinde de ileri derecede hizmet vermeye başlayacaklarını kaydeden Başhekim Çınar “Burada çok daha güzel imkanlara sahibiz. Yeni binanın teslimi gecikince Sağlık İl Müdürlüğümüz binada yüklenici firmadan kaynaklanan eksikleri belirleyerek binayı geçici kabulle alıp bizlerin ve halkımızın hizmetine sundu. Bu eksiklerin tamamlanmasıyla birlikte çok daha iyi şekilde hizmet vereceğiz” dedi.  

 

Evde sağlık hizmeti

Çınar, “Pedodonti, protez, konsevatif tedavi, ağız ve diş cerrahisi, acil hizmeti, evde sağlık hizmetleri gibi birçok hizmetin yer aldığı hastanemizde,  engelli vatandaşlarımız da kendileri için hazırlanmış özel polikliniğimizde rahat bir şekilde hizmet alıyor” dedi.

 

Bölgenin en iyisi

ADSH’deki ağız ve diş sağlığında tanı ve tedavide önem taşıyan tıbbi görüntüleme cihazlarının son sistem olduğunu dile getiren Çınar, “Hastanemizde ağız içinde gömülü 20 yaş dişlerinin kemikteki pozisyonunu gösteren, anatomik bölgelerle olan ilişkinin değerlendirilmesi gereken durumlarda ve implant yapımında kullanılmak üzere diş tomografi cihazımız mevcut. Diş kliniklerimizdeki cihazlarımız, sağladığımız hizmetlerimiz açısından bölgenin en iyi ağız ve diş sağlığı merkezlerinden biriyiz.” diye konuştu.

 

İptal ettirme

Hastane içerisinde cezaevinde yatan mahkumlar için özel bir poliklinik alanı da bulunduğunu belirten Çınar, Sakarya ADSH’den hizmet almak isteyen vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) aldıkları randevulara gelemeyecekleri durumlarda sistem üzerinden randevularını iptal ettirmeleri çağrısında bulundu.

 

Günlük ortalama

Çınar “MHRS üzerinden zaman zaman randevu almakta güçlük yaşandığını duyuyoruz. Vatandaşımız randevuların dolu olmasından ve bu yüzden randevu alamamaktan şikayetçi. Günlük ortalama MHRS üzerinden açılan 500 muayene randevusunun 250’si gerçekleşmiyor. Sisteme girdiğimizde randevular dolu gözüküyor. Bu yüzden MHRS’den randevu alamayanlar, bekleyenler oluyor. Mağduriyet yaratmamak için randevu iptali konusunda duyarlı olunmasını istiyoruz.” dedi.

23 Şubat 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1291 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU