Günün Tarihi:26 Ekim 2020

‘Biz sussak tarih susmayacak’


Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kentinde 1992'de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 613 kişinin katledilmesinin 25. yılı nedeni ile Akyazı Ülkü Ocakları tarafından bir anma programı düzenlendi.

Katılım

Akyazı Ülkü Ocakları’nın ev sahipliği yaptığı konferansa MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, MHP Merkez İlçe Başkanı Musa Küçük, MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman Öztürk, Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Kerim Işık, Hendek Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Emrah Kartal, Akyazı Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı İbrahim Çalıkoğlu, Sakarya Güven-İş Sendikası Başkanı Oğuzhan Kuyu ile kalabalık vatandaş katıldı.

Kara leke

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapılan konferansa Büyük Azerbaycan Birliği Başkanı Agil Semedbeyli konuşmacı olarak katıldı. 25 yıl önce (1992 yılında) Ermeniler tarafından Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nda çoğu çocuk ve yaşlı olmak üzere 613 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Semedbeyli, katliamın Azerbaycan ve Türk dünyası için en acı günlerinden biri olmasının yanı sıra, insanlık tarihi için de bir kara leke olduğunu söyledi.

Hukuka aykırı

Arkasına Rus desteğini alan Ermeniler’in dağlık Karabağı işgal ederek Hocalı kasabasında yaşayan çok sayıda masum insanın vahşice katletmelerine uygarız diye geçinen ülkelerin görmezlikten geldiğini vurgulayan Semedbeyli, katliamın insan haklarına, uluslararası hukuk anlaşmalarına aykırı olduğunu belirtti.

‘Affetmeyeceğiz’

21. yüzyılda yaşanan ve çağdaş dünyanın duyarsız kaldığı katliamı yapanları tarihin affetmeyeceğini söyleyen MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, “Biz sussak tarih susmayacak, tarih sussa hakikatler susmayacak. Bu katliamı gerçekleştirenlerin tanrının azabından kurtulamayacaklar. Çağdaş dünyanın duyarsız kaldığı katliamı yapanları ne biz, ne de tarih asla af etmeyecektir” diye konuştu.  

24 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 843 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU