Günün Tarihi:4 Mart 2021

Hendek’te start verildi


AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı Şubat ayı Danışma Meclisi toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.

Toplantıya katılım

Rasim Paşa Sinema Salonu’nda yapılan Danışma Meclisi Toplantısına Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İl Başkan Yardımcısı Serkan Cerrahoğlu, Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci ve yönetimleri, muhtarlar, mahalle başkanları ve partililer katıldı.

Danışma Meclisi Toplantısı Divan Seçiminin ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 Programda Hendek İlçe Teşkilatının faaliyetleri hakkında sunum yapıldı.

 

Teşkilatımız ile

Toplantının açılış konuşmasını Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hocalı Katliamı şehitlerini anarak, “Bizim için tüm seçimler önemliydi, gerçekten bu referandum hepsinden daha önemlidir. Türk milletine en yakışır örfümüz adetlerimize geleneklerimizle iç içe olacak bir anayasa değişikliği için canı gönülden tüm teşkilatımızla birlikte çalışacağız. Elimizden geleni değil, daha fazlasını yapacağız, hiçbir seçimde bizleri mahcup etmediniz, yine inşallah bu seçimde de  en azami gayetle bizi mahcup etmeyeceğinize inanıyorum” dedi.  

 

Hükümet yetkisi

Sofu, “Yapacağımız anayasa değişikliğinin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemidir. Biz zaten Cumhurbaşkanlığı sistemine geçen referandumla geçtik, halk olarak millet olarak ilk kez Cumhurbaşkanımızı kendimiz seçtik, bu ilk ayağıydı, şimdi ikinci adımı bu işi tamamına erdirmek için Cumhurbaşkanımıza Hükümeti kurma yetkisi vereceğiz. Tarihe tanıklık yapıyoruz, Türkiye Cumhuriyeti Tarihindeki en köklü en anlamlı anayasa değişikliğini yapıyoruz, İstiklalimiz için istikbalimiz için bundan sonra koalisyonlara hayır diyoruz, bundan sonra koalisyonlar olmasın, istikrarsızlık olmasın, erken seçimler olmasın, bu ülke krizlere bir daha girmesin diye evet diyeceğiz” dedi.

 

Referandum çalışmaları 

Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun da konuşmasında “ İnşallah Referandum çalışmalarımızda ev ev, kapı kapı, sokak sokak, gece gündüz demeden dolaşıp mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadın Kolları Teşkilatı olarak hazırız. Her zaman olduğu gibi sahalardayız” dedi.

 

Ülkemizin istikbalı

Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci de selamlama konuşmasında  “Sizler bizim geleceğimiz için, bizler de kendi geleceğimiz için çalıştığımızın farkındayız. Referandumda evet demez isek Ülkemizin istikbali için böyle bir fırsatın bir daha önümüze gelmeyeceğinin farkındayız. Türkiye zincirlerini kırmaktadır. Dünya’da lider ülkeler arasında bizler de varız demek ve söz sahibi olmak için Referandumun gerekliliğini biliyoruz. Bizler sadece tarih okuyan değil, Atalarımız gibi tarih yazan bir gençlik olacağız” dedi.

 

İslam aleminin seçimi

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü konuşma yaparak, “Referandum sürecine girdik. Referandum, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşayan vatandaşlarımızın değil, tüm İslam Aleminin seçimidir. Biz kendi aramızdaki birlik ve beraberliği sağlarsak, gecen dönemler olduğu gibi başarılı oluruz. Durmak yok yola devam, el sıkmaya devam, ev ziyaretlerine devam, gönül almaya devam edeceğiz” dedi.

 

Yoğun gayretle çalışıyor

Püsküllü “Hendek’imizde, yapılan çalışmaları daha da yukarı taşımanın gayreti ile çalışmaya devam ediyoruz. Belediye olarak şu anda devraldığımız, fakat bizden önceki vekilimizin vatandaşımıza vermiş olduğu sözleri birinci önceliğimiz olarak yerine getirmenin gayreti ile çalışıyoruz. Ondan sonra da biz bir şeyler yapabilir miyiz diye planlarımızı yapıyoruz. Şu anda oto park ile alakalı ciddi bir çalışma var, Büyükşehirle de görüştük, desteklerini açıkladılar, bizde bununla alakalı şu anda proje çalışmalarına başladık, inşallah bu yazın otoparka başlayacağız” dedi.

 

Uzak mahallelere

Püsküllü, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza Hendek’te yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Uludere de çalışmalarımız sürüyor, alt yapısını üst yapısını yaparak Hendek Halkımızın hizmetine sunacağız. Uzak mahallelerle ilgili, gecen yıl giremediğimiz eksik yaptığımız yerlerle alakalı çalışmalarımız olacak. Hendek Merkezdeki çalışmalarımızda ağırlık vermek istiyoruz. Özellikle Düzce Caddemizdeki çalışmaları da bu sene bitirerek Hendek Halkımıza sunacağız. Ekiplerimiz gece gündüz demeden yoğun gayretle çalışıyor” dedi.

 

Millet çok inledi

Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da, Referandum süreci ile ilgili bilgiler vererek “Ülkemiz için çok önemli olan Referandum sürecindeyiz. AK Parti iktidara geldi, sessiz yığınların sesi, kimsesizin kimi olma adına bu memleketi millet iradesi ile yönetmek için önüne çıkan bütün engellerle mücadele etti. Bu millet çok inledi, koalisyonlar altında, yoksulluklar, yokluklar, hastane kuyrukları, başörtüsü yüzünden eğitim hakkı alınanlar, terörün kol gezdiği bir Türkiye’de artık yeter dedik” dedi.  

 

Seçim beyannameleri

Uncuoğlu, “AK Parti iktidara geldiğinden beri bu milletin kendi elleri ile yoğurduğu bir anayasayı yapmak AK Parti nin bütün seçim beyannamelerinde en üst sıralarda yer almıştır. Bu konuda görüşler alındı. Koalisyonu sekiz haziranda yaşadık. Geçmişteki koalisyonların memlekete neler kaybettirdiğini gördük. Bu sistemde Cumhurbaşkanı yaptığı bütün iş ve işlemlerden sorumludur. Koalisyonlar görmeyeceğiz, beş yıl Cumhurbaşkanı ve hükümet görevde olacaktır. Hep beraber omuz omuza çalışacağız” dedi. Konuşmaların ardından dilek ve temenniler alındı.

28 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 838 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU