Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Hayatta kalabilme tatbikatı yapıldı


İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü, 2017 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma)faaliyet planı çerçevesinde gerçekleştirilen tatbikatı izledi.

Vatandaş izledi

UMKE, SAKE (Sakarya Medikal Kurtarma) ve HAKUT (Hendek Arama Kurtarma) ekiplerinin organize ettiği tatbikat gerçeğini aratmadı. Tatbikat çevrede bulunan vatandaşlarca da ilgiyle izlendi. Arama Kurtarma, Hasta Taşıma Teknikleri, Alternatif Hasta Taşıma Teknikleri, Yaralı Kurtarma ve Zorlu Doğa Koşullarında hayatta kalabilme, tatbikatın konuları arasındaydı.

45 personel

Hendek Selman Dede mesire alanında gerçekleştirilen yıllık olağan kış tatbikatını Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de yakından izledi. Yaklaşık 45 personelin katıldığı tatbikatın ardından bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, katılımcıların her türlü olumsuz koşullara hızlı ve doğru müdahale edebilecek durumda olduklarını kanıtladıklarını ifade etti.

1 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU