Halk Eğitim’de planlama2 Mart 2017, Perşembe

Toplantıya katılım

Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker başkanlığında yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Maarif Müfettişleri Başkanı Fuat Kara, komisyon üyesi Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Askerîye, Emniyet Müdürlüğü, Meslek Odaları, Aile ve Sosyal Politikalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Sosyal Hizmetler, İş Kurumu, Çevre ve Orman, Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Eğitim Sendikaları, İlköğretim, Ortaöğretim ve her türdeki Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları, Halk Eğitim Merkezleri, Paralimpik Engelli Spor Kulübü Derneği ile çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

Açılan kurslar

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Hayat Boyu Öğrenme Hizmetlerinden Sorumlu İl Milli Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ilimiz genelinde yapılan halk eğitim çalışmaları ve açılan kurslar hakkında bilgiler verdi.

Değerlendirmeler

Yılda iki kez (eylül ve şubat aylarında) yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme toplantısına katılan komisyon üyeleri, geçtiğimiz dönemden bu yana yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunurken, yapılmasını talep ettikleri faaliyetlerle ilgili görüşlerini ilettiler.

Yaygın eğitim

Toplantının son bölümünde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, yaygın eğitim çalışmalarını Avrupa standartlarına ulaştırmak istediklerini belirterek, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan her türlü kursu açabileceklerini ifade etti.

Proje müjdesi

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, halk eğitim çalışmalarında yeni bir projenin müjdesini verirken; “Adı Sizden Eğitimi Bizden” başlığı altında yeni bir çalışmaya başlayacaklarını söyledi. Bu proje için alan çalışması yapılacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, hedeflerinin halk eğitim çalışmalarında uluslararası başarılara imza atacak projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 704 defa okundu.