Günün Tarihi:27 Ocak 2021

Halk Eğitim’de planlama


Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonunun, 2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci dönem toplantısı Adapazarı Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya katılım

Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker başkanlığında yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Maarif Müfettişleri Başkanı Fuat Kara, komisyon üyesi Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Askerîye, Emniyet Müdürlüğü, Meslek Odaları, Aile ve Sosyal Politikalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Sosyal Hizmetler, İş Kurumu, Çevre ve Orman, Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Eğitim Sendikaları, İlköğretim, Ortaöğretim ve her türdeki Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları, Halk Eğitim Merkezleri, Paralimpik Engelli Spor Kulübü Derneği ile çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

Açılan kurslar

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Hayat Boyu Öğrenme Hizmetlerinden Sorumlu İl Milli Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ilimiz genelinde yapılan halk eğitim çalışmaları ve açılan kurslar hakkında bilgiler verdi.

Değerlendirmeler

Yılda iki kez (eylül ve şubat aylarında) yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme toplantısına katılan komisyon üyeleri, geçtiğimiz dönemden bu yana yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunurken, yapılmasını talep ettikleri faaliyetlerle ilgili görüşlerini ilettiler.

Yaygın eğitim

Toplantının son bölümünde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, yaygın eğitim çalışmalarını Avrupa standartlarına ulaştırmak istediklerini belirterek, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan her türlü kursu açabileceklerini ifade etti.

Proje müjdesi

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, halk eğitim çalışmalarında yeni bir projenin müjdesini verirken; “Adı Sizden Eğitimi Bizden” başlığı altında yeni bir çalışmaya başlayacaklarını söyledi. Bu proje için alan çalışması yapılacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, hedeflerinin halk eğitim çalışmalarında uluslararası başarılara imza atacak projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti.

2 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 695 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU