Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Kızlara eğlenceli eğitim


28 Şubat Sivil Savunma Günün dolayısıyla KYK Rahime Sultan Yurdu öğrencileri AFAD Sapanca Tesisleri ziyaret etti.

Rahime Sultan Yurdu Müdürü Hacer Albayrak, “Öğrencilerimizle Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Sapanca tesisleri ziyaret edilmiştir.   Birimde yetkili olarak görev yapan Hakan Deligöz, Ahmet Akkoyun ve Yasin Savaş öğrencilerimize;  afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet çantasının önemi, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri,  bireyler olarak afetlere ne kadar hazırlıklıyız konuları hakkında kısa bilgiler paylaştılar. Öğrencilerimizin sorularını cevapladılar. Birliğin Sualtı Ekip Amiri Taner Bayındır boğulma vakaları ve uygulanan teknikler ile ilgili bilgiler paylaşılmıştır.

Öğrencilerimize pusula kullanımı ve yön bulma konularında eğitim verdiler. Sonrasında eğlenceli oryantiring sporu yaptırılmıştır. Programda bizlere emek veren ve desteklerinin esirgemeyen AFAD ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

2 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 880 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU