Günün Tarihi:20 Ocak 2021

‘Tüketen değil üreten milletiz’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin genlerini hatırlattığını ifade ederek, “Artık tüketen değil üreten bir milletiz” dedi.

İstihdam seferberliği

Serdivan Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı kurslarda eğitim gören kursiyerleri meslek sahibi yaparak istihdam seferberliğine katkı sağlamaya devam ediyor. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ile birlikte, Yazlık eski Belediye Hizmet Binası’nda eğitim gören aşçı çıraklığı kursundaki kursiyerleri ziyaret etti. Alemdar, meclis üyelerinin yanı sıra muhtarların da katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğinin önemine değinerek, kursiyerleri bilgilendirdi.

‘Çok çalışacağız’

Bir takım ekonomik oyunlarla Türkiye üzerinde olumsuz etki yaratmaya çalışan güçlere karşı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket etmeye devam edeceklerini belirten Alemdar, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu milletin genlerini hatırlattı. Artık tüketen değil üreten bir milletiz. Biz, bu coğrafyada 7 düvele karşı 1000 yıldır hüküm süren bir milletiz. Her şeyden önce medeniyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hepimiz çok çalışacağız ve çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakacağız” dedi.

Meslek sahibi oluyorlar

Başkan Yusuf Alemdar, kişisel gelişimin yanı sıra ekonomiye olan katkısı ile de meslek edindirme kurslarının önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini belirterek, “Amacımız istihdam seferberliği kapsamında, kursiyerlerimizi kurslarımızda edindikleri tecrübe ve birikimlerle meslek sahibi yapmak ve hem aile, hem de ülke ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olmak” şeklinde konuştu.

Tutunacak dal

Ev hanımlarının yararlanabileceği sigorta türleri hakkında kursiyerlere bilgi veren SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, “Herkes hayata tutunacak bir dal arar. Yaşlandığında, hastalandığında, bakıma muhtaç hale geldiğinde kendi geçimini sağlayacak bir güvenceye ihtiyaç duyar. Biz, kadın-erkek herkesin mutlaka bir sosyal güvencesinin olması gerektiğini düşünüyor ve bunu tavsiye ediyoruz” dedi.

‘Siz öğrenin biz ödeyelim’

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ise, devletin istihdam oluşturmak adına birçok alanda girişimcilere destek verdiğini ifade ederek, iş başı eğitim programlarının yanı sıra girişimci olmak isteyen kursiyerlere de seslendi. Kaya, “Girişimci olmak arzunuz varsa eğer, bir işletmede üç aya kadar bir meslek öğrenin, İŞKUR olarak biz ücretini ödeyelim. Girişimcilik eğitim programlarımızdan yararlanın. 5 günlük bir eğitim programının sonunda katılımcı belgesi alarak KOSGEB’in hibe ve kredi imkanlarından faydalanın” diye konuştu.

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 779 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU