Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Engelleri kaldırın


Çeşitli sebeplerden ötürü engelli duruma düşen ve tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren kadınlardan İlçe Müftülüğü ile Belediye Başkanı’ndan önemli bir istekleri var.

‘İbadet edelim’

Engelli kadınlar, yaklaşmakta olan Ramazan ayında kılınmakta olan teravih namazını camilerde kılmak istediklerini söyleyerek, “İlçemizdeki bir camide yapılacak olan küçük bir tadilatla bizim girip çıkabileceğimiz hale getirilirse biz de teravih namazlarımızı o camiye gidip kılma şansı buluruz” dediler.

‘Bizim de hakkımız’

Engellilerin de ibadet etme haklarının olduğunu belirten kadınlar, “Biz de gidip ibadet yapmak istiyoruz. Her yerde önümüze çıkan engel burada da önümüze çıkıyor. Biz belediyemizden ve Müftülüğümüzden engelleri kaldırmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 794 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU