Günün Tarihi:25 Kasım 2020

‘Biz de varız’


“İstihdam Seferberliği’nde biz de varız” diyen MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya’daki işverenlere yönelik panel düzenledi.

İstihdam seferberliği

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin üyelerine yönelik sorunlarını dinleyerek ihtiyaçlarına cevap vermek adına düzenlediği ‘bilgilendirme, seminer, panel ve konferans’ çerçeveleri kapsamında bu ay; İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ile SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş’un konuşmacı olarak katıldığı “İstihdam Seferberliği SGK ve İŞKUR Destekleri” konusunu ele aldı.

Katılım

Üye işadamlarına istihdam seferberliği kapsamında, SGK ve İŞKUR’un işverenlere vermiş oldukları destekler hakkında bilgilendiren MÜSİAD Sakarya Şubesi, konuşmacı olarak davet ettiği İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ile SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, merak edilen soruları detaylı olarak cevapladı.

Sorumluluk büyük

Konuşmasına; MÜSİAD’ın 11 bin üyesi, Dünya genelinde 186 irtibat noktası ve 50 bin üye işletmesi bulunan global bir STK olduğunu vurgulayarak başlayan Şube Başkanı Coşkun, “Üyelerinin sorunlarını dinleyen, kamu kurumlarına bu sorunları ileten ve kamu yararını gözeten bir dernektir. Tabii ki böyle büyük bir derneğin sorumluluğu da büyüktür. Bizler bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyor, çalışmalarımızı bu yönde planlıyoruz” dedi.

Somut adımlar

Geçtiğimiz günlerde başlayan seferberlik çağrısını desteklediklerini ve elle tutulabilir somut adımların atılması gerektiğini her platformda dile getirdiklerini belirten Coşkun,  “Devletimizin hem işbaşı eğitimlerini, hem de asgari ücret üzerindeki SGK ve vergiyi karşılayarak önemli katkı sağladığı istihdam seferberliği kapsamında elimizi taşın altına koyuyor ve bu seferberlikte ‘Biz de varız’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Önemli konu

İstihdamın, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla önemli bir konu olduğunu söyleyen Coşkun, “İşsiz vatandaşın çalışması, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi gibi önemli pozitifleri barındırmaktadır. İstihdam artışı ekonomik olarak çarkların daha fazla dönmesi, daha fazla üretim, daha fazla katma değer ve kalkınma hızının artması anlamına gelir” diye konuştu.

Teşekkür

Coşkun, “Bizleri kırmayıp panelimize teşrif eden İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ile SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. Başkan programın sonunda; Kaya ve Çavuş’a; MÜSİAD Hatıra Ormanı’nda kendi adlarına 10’ar adet dikilen fidanların sertifikasını takdim etti. 

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 915 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU