Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Satrancın kralları


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç İl Birinciliği sona erdi

Okul Sporları Küçükler, Yıldızlar ve Gençler arasında düzenlenen Satranç İl Birinciliği, Lütfü Yaman Spor Salonu’nda yapılan ödül töreni ile sona erdi.

Ödüller

Birçok kategoride masa başında ter döken minik satranççılar, ödüllerine kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşadılar. Lütfü Yaman Spor Salonu’nda 2 gün süren müsabakalarda Küçüklerde Adapazarı Özel Enka Ortaokulu şampiyon, Özel Şahin Ortaokulu 2nci, Özel Beşsekiz Ortaokulu 3ncü ve Özel Erenler Güneş Ortaokulu ise 4ncü olarak teselli buldu.

Kızlarda şampiyon

Küçük Kızlar Satranç Müsabakaları’nda ise Hendek Yeşilyurt Ortaokulu şampiyon, Özel Doğa Ortaokulu 2nci, Adapazarı Özel Enka Ortaokulu ise 3ncü oldu. Yıldızlar Kategorisi’nde Özel Şahin Ortaokulu şampiyon, SAÜ Vakfı Ortaokulu 2nci, Özel Erenler Güneş Ortaokulu 3ncü ve Akyazı İlköğretim Okulu 4ncü oldu. Yıldız Kızlar’da Adapazarı Özel Enka Ortaokulu şampiyon oldu.

Gençlerde

Gençlerde Ali Dilmen Anadolu Lisesi şampiyon, Sakarya Anadolu Lisesi 2nci, Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi 3ncü, Geyve MTAL. 4ncü oldu. Genç kızlarda ise Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Hakemler

Lütfü Yaman Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda Barış Kaan Dölek, Tekin Özcan, Havva Genç, Şeyma Bayrak, Ahmet Akıncı, Furkan Özcan, Okan Bak, Murat Turunç, Yüksel Kabadayı, Samet Özgür ve Gürkan Yaman hakem olarak görev yaptı.

Madalyalar

Müsabakalar sonrasında başarılı olan sporculara madalya, takımlara ise kupaları Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Akova, Satranç İl Temsilcisi Ali Ammar Camcı, müsabaka hakemleri ve antrenörler takdim ettiler.

--------------

Halterciler çalışıyor

Gençler Serdivan’da terledi.

Kayseri ve Muğla’yı tekrarlayacaklar

Devam

İlimizin başarılı haltercileri, Sakarya Spor Salonu’nda Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halter Antrenörü Reyhan Elmalı nezaretinde antrenmanlarına devam ediyorlar.

Elmalı, sporcuların performanslarından bir hayli memnun olduğunu dile getirirken, Kayseri ve Muğla’da elde ettikleri başarıyı tekrarlamak istediklerini söyledi.

 

 

 

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1059 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU