Günün Tarihi:20 Eylül 2021

En büyük yatırım suya!


Başkan Toçoğlu, şehrin kuzeyinden güneyine kadar her yerin su sorununu çözmeye çalıştıklarını belirterek, “Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerindeki 47 mahalleye içme suyu sağlayacak 35 milyonluk projemiz başlıyor. Kuzeyde de şehrimizin ikinci barajı Çam

Önem verdik

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin kuzeyi ve güneyi için müjdeleri sıraladı. Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde kalan 47 mahalle için içmesuyu ihalesini gerçekleştirdiklerini belirten Toçoğlu, şehrin kuzeyinde inşa edilecek Çamdağı Barajı’nın proje aşamasının sürdüğünü açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren altyapı noktasında önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Yatırımlarımıza ara vermeden de devam ediyoruz” dedi.

 

 

Sakarya Nehri

Toçoğlu, “Şehrimizin güneyinde içmesuyu ve kanalizasyon anlamında önemli yatırımları tamamladık. Pamukova ve Geyve ilçeleri için inşa ettiğimiz atıksu arıtma tesisimiz de devrede. Artık şehrimizin güneyinden, Pamukova ve Geyve’den Sakarya Nehri’ne atıksu karışmıyor. Bölgedeki içmesuyu çalışmalarıyla Alifuatpaşa’nın yetersizlik sorununu giderdik. Pamukova ve Geyve’yi sağlam içmesuyu hatlarıyla buluşturduk. Şimdi de Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde kalan mahalleler için yeni yatırımımızı başlatıyoruz” diye konuştu.

 

35 milyon lira

Toçoğlu, “Yaklaşık 35 milyonluk yatırımla Geyve ve Taraklı’nın yüksek kesimlerinde kalan 47 mahallemizin içmesuyu geleceğini güvence altına alacağız. Bu bölgede zaman zaman yaşanan yetersizlik sorununa kesin çözüm getirmiş olacağız. İhalemiz tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde de çalışmalara başlayacağız” dedi.

 

Çamdağı Barajı

Şehrin kuzeyinde de dev projelerin sürdüğünü belirten Toçoğlu, “Karasu ve Kocaali’de  altyapı noktasında dev projeleri hayata geçirdik. Devam eden çalışmalarımız da var. Kanalizasyon ve içmesuyunun yanı sıra , Çamdağı Barajı çok önemli bir yatırım olacak. Kuzeyin artan nüfus ve sanayi potansiyelini dikkate alarak projemizi hazırladık. Yaklaşık 100 milyonluk yatırımımız bölgenin içmesuyu geleceğini güvence altına alacak” dedi. 

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 659 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU