Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

‘Her görüş çok kıymetli’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, sabah namazı sonrasında Köprübaşı ile Sapak Cami cemaatine misafir oldu.

Cami sohbetleri

Sohbet ortamında cemaatle birlikte kahvaltı eden Alemdar, bu buluşmaların toplumu bir arada tutan muhabbet kavramını daha da pekiştirdiğini belirtti. Cami sohbetlerinin sosyal ve kültürel açıdan medeniyetimizde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Alemdar, mahalle sakinlerinin camilerde bir araya gelerek hasbihal etme fırsatı bulduklarını ifade ederek, “Orta Asya’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan Balkanlara dek günümüze kadar uzanan bu sohbetler “şifahî-sözlü” kültürümüzün temelini oluşturmuş, toplumun katmanları arasındaki bilgi aktarımında en önemli aracılar olarak görev yapmıştır” dedi.

 

Birlikte hizmet

Başkan Alemdar cami cemaati ile yaptığı kahvaltı sonrası Yazlık bölgesindeki esnafı da ziyaret ederek, dükkânlarını açan esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu.

Vatandaşlarla her zaman bir arada olduklarını ve bu sayede talepleri birinci ağızdan dinleme fırsatı bulduklarını ifade eden Başkan Alemdar, iletilen taleplerin önemine de değinerek, belediye hizmetlerinin yönünü vatandaşlardan aldıkları önerilerle tayin ettiklerini söyledi.

Bundan sonra da vatandaşlarla bir arada olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Alemdar, “Amacımız Serdivan’ımıza birlikte hizmet etmek. Bu açıdan her görüş bizim için son derece kıymetli” dedi. 

7 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 746 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU