Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Basın Yayıncılar YENİGÜN’de


Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu (MYO) Basın ve Yayıncılık Bölümü 1. ve 2nci öğretim öğrencileri gazetemizi ziyaret ederek, gazetenin hazırlanışı hakkında bilgiler aldılar.

Yazı İşleri’nde

Geleceğin gazetecileri olarak bir gazetenin hazırlanmasını yerinde görmek isteyen öğrencileri Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin ile Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç Yazı İşleri’nde ağırladılar. Öğrencilere, günlük bir gazetenin haber aşamasından teknik boyutuna, matbaadaki baskısından bayilere ulaşıp satışa sunuluncaya kadar olan safhasını anlattı.

 

Güzel meslek

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Çetin, gazeteciliğin yerine göre heyecanlı, yerine göre tehlikeli, yerine göre açılamayan kapıları açan, yerine göre de yüzüne kapanan kapıları da aşan güzel bir meslek olduğunu söyledi.  Gazeteciliğin hiçbir zaman bitmeyeceğini belirten Çetin, “İnternet medyasına rağmen gazeteler daha uzun yıllar yoluna devam edecek” dedi. 

7 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 583 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU