Günün Tarihi:23 Ocak 2021

İşte emekçi kadın!


Hiç okula gitmeyen, okuma yazma bilmeyen 62 yaşındaki Hatice Girgin, 8 yıldan beri Kaynarca ilçe merkezinde 2’si cami, biri Belediye Pasajı biri de pazar yerinde olmak üzere 4 tuvaletin işletmeciliğini yapıyor.

Oğlunu kaybetti

Çalışkanlığı ve tuvaletleri temiz tutması ile ilçe halkı ve yöneticilerinin gözdesi olan Hatice Girgin, 5 çocuk annesi. Üç yıl önce tek oğlunu üzücü bir kazada kaybettikten sonra yetim kalan biri 4 yaşında şeker hastası Eylül isimli kız çocuğu diğeri 13 yaşında İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Arda isimli torunlarını büyütüyor.

 

8 yıldır

Sekiz yıldan beri 3 yardımcıyla birlikte ilçe merkezindeki tuvaletlerin başta temizlik, bakım ve düzenini sağlayan Hatice Girgin, “İşimden çok memnunum, oğlum vefat ettikten sonra kendimin ve yetim kalan torunlarımın rızkını bu tuvaletlerden çıkartıyorum. Başka da bir gelirim yok zaten. 4 yaşında şeker hastası torunum Eylül sürekli perhiz yapıyor. 15 günde bir doktor kontrolüne gidiyor, özel bir beslenme rejimi var. Aksi halde şekeri çıkıyor, ağır hasta. Çalışmak dışında günümün büyük bölümü Eylül ile geçiyor” diyor.

 

‘Muhtaç değilim’

Çalışan insanın kimseye muhtaç olmayacağını vurgulayan Hatice Girgin, “Bu zamana kadar ormanda işçilik yapmaktan, tavuk kesimhanelerinde işçilik yapmaya kadar hiç boş durmadım. 5 çocuğumu büyüttüm, evlendirdim. Şimdi torunlarıma büyütüyorum. Kendimi torunlarıma adadım. Kadınlar da isterlerse erkeklerin yaptıkları işlerin hepsini mükemmel bir şekilde yapabilirler. Herkes çalışmalı, işin iyisi kötüsü, büyüğü, küçüğü olmaz. Ekmek nereden geliyorsa orada olsunlar, ormandı, tuvaletti fark etmez. Kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım. Belediye de bize bir ekmek verdi hakkını vermeye çalışıyorum. Sabah 8’de işimin başında oluyorum. Önce tuvaletin temizliğini yapıyorum sonra tüm tuvaletlerdeki eksikliklere yapılacak işleri kontrol ediyorum. Bu işler akşam saatlerine kadar devam ediyor” dedi. 

8 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 1128 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU