İlklerin şehri Sakarya10 Mart 2017, Cuma

      Özellikle sportif alanda ilklerin şehri olan ilimiz Sakarya, yine dev bir organizasyon için kolları sıvadı. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası müsabakaları için geri sayım başladı.

---

      Protokol bir arada    

14 Mayıs’ta gerçekleşecek büyük organizasyonun tanıtımı dün Sen Otelde yapıldı. Toplantıya Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Büyükşehir Bürokratları ve çok sayıda davetli katıldı.

      Dilek ve temenniler

Büyük ilgi gören toplantıda Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı, konuşma yaptı. Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı sporcuları Zeki Kaygısız ve Deniz Deniz’in duygularını paylaştığı toplantıda söz alan Milli Takım Direktörü Aziz Sırnaç ise çok büyük bir organizasyona hazırlandıklarını vurguladı. Konuşmaların son bölümünde 2016 Şampiyonu Anton Zyntsov, sahneye çıktı ve “Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

      Büyük önem taşıyor

Organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, önemli mesajlar verdi. Toçoğlu; “Bu şampiyona sadece şehrimiz değil, ülkemiz için çok önemli. Şehrimizin marka değerine artı katacak bir organizasyon” dedi. Törenin sonunda, emeği geçenlere plaket verildi. (Abdullah Can)

Bu haber toplam 887 defa okundu.