Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Erbakan Hoca haklıymış’


Saadet Partisi Sakarya Kadın Kolları, 27 Şubat 2011 tarihinde yaşamını yitiren, 54.Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının sene-i devriyesi münasebetiyle resim sergisi düzenledi.

Yeni bir dünya

Atatürk Bulvarı AKM Meydanı'nda açılan Sergide Necmettin Erbakan ile ilgili görseller yer aldı. Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım ve İl Yönetim Kurulu üyelerinin de iştirak ettiği Resim sergisine, Adapazarlılar da ilgi gösterdi. SP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Vonal Şahin, ‘Partimizin kurucusu ve liderimiz, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir bilim adamı, mütefekkir, siyasetçi, yazar olan Hocamızın vefatının 6.yılı. Bugün artık bir özdeyiş haline gelen “Erbakan Hoca haklıymış” vecizesini hak etmiş bir insan. Bizlere ülkemizin yeniden şahlanışını, yeniden büyük Türkiye’nin kurulacağını ve yeni bir dünyanın mümkün olduğunu aşılayan, bunun temellerini atarak giden bir insan” dedi.

Adil paylaşım

Erbakan Hoca’nın adil bir yönetici olduğunu ifade eden Şahin, “Birinciliklerle ve başarılarla bitirdiği öğretim hayatının ardından, ünlü bir bilim adamı olabilecekken, siyaseti tercih edip, sadece kendisine değil tüm insanlığa faydalı olmayı seçmiş bir alim. 11 ay gibi kısa bir sürede, koalisyon ortağı olmasına rağmen bu ülkenin tarihinde ilk ve tek denk bütçeyi kurmuş, milletine en fazla zammı vererek adil paylaşımın mümkün olduğunu göstermiş adil bir yönetici. Son yüzyılda bu ülkenin kazandığı tek toprak parçası olan Kıbrıs zaferini kazanmış büyük bir komutan” ifadelerini kullandı.

‘Onun yolundayız’

Şahin konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü; “28 Şubatı yapanların yargılanmasını ister misiniz?” diye soranlara; “Hayır istemem. Eğitilmelerini isterim. Bilmiyorlar, bilseler yapmazlardı” diyecek kadar yumuşak kalpli, insan kaybetmek değil, insan kazanmaya odaklı bir vicdan. Bu ülkenin çimentosu olan Milli Görüş Lideri Rahmetli Hocamızı vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz. Kurmaya çalıştığı Yeni Bir Dünya’nın inşası için, onun yolunda olduğumuzu bildiriyoruz. Rabbim kendisinden razı olsun.” 

10 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 795 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU