Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Ülkesini en iyi anlatan kazandı


Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi Yöneticileri; “Genç Ticaret Köprüsü Programı” kapsamında düzenlediği 14 ülke ve 22 öğrenci arasında gerçekleştirdiği “En iyi Ülke Sunumu” yarışmasında dereceye giren ülkelere, düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Ödül alanlar

Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi; Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) eğitim gören 14 ülkeden 22 öğrenci arasında düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler kendi ülkelerindeki fırsatlarını Sakarya’daki ihracatçılarla paylaşmak” amacıyla “En iyi Ülke Sunumu” konulu yarışma tertipledi. MÜSİAD Şube hizmet binasında düzenlenen ödül töreninde; ülkeleriyle ilgili 12 farklı kriter ile sunumlarını yapan birinci Pakistan’lı Faris bin Sajjad’e bin TL, ikinci Endonezya’lı Alfaruq El Abdülaziz’e 600 TL ve üçüncü ise Mali’li Hamza Dhikate’ye 300 TL para ödülü verildi. Öğrencilere ödülleri Vali Coş, Rektör Elmas ve Başkan Coşkun tarafından takdim edildi.

 

15 dakikalık

Törene; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, DEİK Türkiye-Fildişi İş Konseyi Başkanı ve MÜSİAD Sakarya Şubesi 4. Dönem Başkanı Halit İnci, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Sakarya İŞKUR Müdürü Tekin Kaya ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya Şube Başkanı Sayın Mehmet Ali Akpınar’da katıldı. Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve Sakarya Genç MÜSİAD’tan oluşan jüri ile dereceye girerek ödül alan öğrenciler, hazırladıkları 15 dakikalık sunumu davetlilerle de paylaştı. Yarışmada dereceye giren ülkeler dışında; Malezya, Kırgızistan, Somali, Bosna Hersek, Tacikistan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Afganistan ve Türkmenistan’dan öğrenciler katıldı.

 

Ana teması

Program hakkında bilgi veren Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi Proje Koordinatörü Osman Eminler; ilk olarak Hucurât Suresi 13.ayetin okunması ile başlayan programın ana teması aynı ayette geçtiği gibi farklı ülkelerdeki insanların tanışıp kültür ve medeniyet alışverişinde bulunmaları ve birbirlerine iyiliği emredip kötülükten sakındırmayı emrettiğini söyledi. 

10 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 892 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU