Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Kadın bakışıyla 15 Temmuz


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı; hazırlanışı, sahneye uyarlanışı ve 15 Temmuz temalı konusuyla büyük beğeni topladı.

Kahramanları

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Darbe Girişiminin Kadın Kahramanları” temalı Dünya Kadınlar Günü programına; Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Avukat Aylin Özer Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile çok sayıda kadın vatandaş katıldı. Eğitimci Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, protokole mensup üyeler, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve kadın öğretmenlerin de bulunduğu program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı.

15 Temmuz vurgusu

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dilek Balcı Saygılı’nın açılış konuşmasıyla devam eden programda 15 Temmuz Gazisi Hatice Baylan günün önemine binaen bir konuşma yaptı. Gazi Hatice Baylan konuşmasında 15 Temmuz gecesinin önemine vurgu yaparken, kadınların tarihimizde vatanın savunmasında çok önemli görevleri yerine getirdiğini gururla anlattı.

Söz korusu

15 Temmuz Darbe Girişiminin Kadın Kahramanlarının kısa hikayelerinin görsel sunum ve canlandırmayla anlatıldığı sinevizyon ve söz korosu gösterisi salonu dolduran tüm davetlilere duygu yoğunluğu yaşattı.

Final defilesi

Eski adıyla Adapazarı Kız Meslek Lisesi öğretmenlerinin öncülüğünde öğrenciler tarafından sunulan Yöresel Kıyafetler defilesi büyük ilgiyle izlendi. Defilenin finalinde Türk Bayrağı işlemeli elbisenin sunumu esnasında tüm salon ayağa kalkarak bu anı coşkuyla kutladılar.

Kadınlar günü

Programın son bölümünde tüm kadınları temsilen sahneye davet edilen Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Avukat Aylin Özer Coş’a, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından çiçek takdim edildi. Programda ayrıca 15 Temmuz Gazisi Hatice Baylan’a, Avukat Aylin Özer Coş tarafından kadınlar günü çiçeği verildi. Tüm davetlilerin büyük beğenilerini ifade ettiği Dünya Kadınlar Günü programı Adapazarı Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan serginin gezilmesi ve ikram bölümüyle sona erdi.

10 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 1173 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU