Günün Tarihi:26 Eylül 2020

‘Gençlerin önünü açıyor’


AK Parti İl Gençlik Kolları; Adapazarı Şeker Mahallesi'nde, İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen ‘Genç Kürsü’ programında Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruları yanıtladı.

Genç Kürsü

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, programa katılan gençlerin sorularını cevapladı. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, gençlerin ülkenin yönetiminde daha fazla söz sahibi olması gerektiğine dikkati çekerek, 16 Nisan’da yapılacak referandumda gençler olarak bizlere büyük görevlerin düştüğünün farkındayız. Genç Kürsü Programımız ile 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum için mahalle mahalle gençler ile bir araya gelip, soruları cevaplayacak ve süreç hakkında bilgilendirmede bulunacağız. İlçelerimizde üniversiteli arkadaşlarımızla biraraya gelerek referandum sürecini değerlendirip, anayasa maddelerini tartışacağız. Biliyoruz ki, 16 Nisan’da evet oyunun en fazla gençlerden geleceğine inancımız tamdır” dedi.
‘Diriliş vaktidir’
İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “Daha önce farklı platformlarda da belirttiğim gibi, bugün daha çok sözü siz gençlere bırakacağız. Genelde gençler dayatmacı, tepeden inme, söz ve nasihat dinleyici pozisyona sokuluyor. Ama biz bunu tamamen değiştirdik. Bu kürsü gençlerin kürsüsüdür. Artık gençlerin diriliş vaktidir. Kafanıza takılan bütün sorulara burada cevap bulabileceksiniz. Gençliğe, gençliği önemseyen bir anayasa yakışır. Darbelere karşı olan milletin darbe ürünü bir anayasayı kullanıyor olması, akıllara zarar bir konudur. Daha güçlü bir Türkiye için seçtiği gibi seçilebilen bir gençlik için 'evet' demeliyiz ve vatandaşa 18 maddenin getirilerini anlatmalıyız. Bu anayasayla gençlerin ve gençliğin önü açılıyor, seçilme yaşının 18'e indirilmesiyle beraber gençlere siyasette söz sahibi olma hakkı tanınıyor. Gençlik olarak İnşallah 16 Nisan'da Sakarya'ya 'evet' dedirtmeliyiz” dedi.

‘Büyük görev’
Demir, “16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği, halk oylaması ile Türkiye’de tıkanan ve işlemez hale gelen sistemin anayasa değişikliği ile işler bir hale gelmesi sağlanacak. Türkiye’de halkın demokrasi mücadelesinde bu noktaya gelindi. 1982 Anayasası yarı başkanlık sistemine evrimlenmiş kendine özgü bir sistem getirdi. Bu durum zaman içinde çatışmalara neden oldu. Bugüne kadar sistem dışı unsurlar sisteme müdahale etmiştir. Şimdi yeniden halkımıza müracaat edeceğiz. Halkımızın iradesine güveniyoruz. 16 Nisan’da gençlerimize büyük görevler düşüyor. Onların da bu görevleri layıkı ile yerine getireceğinden şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

Teşekkür ettiler

Programın sonunda AK Parti Sakarya Gençlik Kolları İl Başkanı Yusuf Demir ve Adapazarı İlçe Başkanı Sinan Likos, sorularıyla programa katkı sağlayan ya da dinleyici olarak katılan tüm gençlere teşekkür ederek, “Bildiklerimizi, öğrendiklerimizi yakın çevremizden başlayarak adım adım her ortamda aktarmalıyız, anlatmalıyız. Ülkemize ve milletimize faydalı olmak için her birimiz canla-başla çalışmalıyız” dedi.

13 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU