Günün Tarihi:16 Nisan 2021

Sakarya Avrupa’ya karşı ayaklandı


Milli irade sivil toplum kuruluşları, Almanya ve Hollanda’nın bakanlara yönelik engellemelerini düzenledikleri yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto ettiler. Çark Caddesi’nde başlayan yürüyüşe katılan STK’lar ve vatandaşlar, sloganlar eşliğinde Adapaza

‘Dur’ demek için

AKM önünde yapılan basın açıklamasında, Avrupa devletlerine tepki gösterildi. STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Prof. Dr. Mehmet Özen, “Bugün buraya 15 Temmuz’da durdurduğumuz içimizdeki hainlerin efendilerine de ‘Dur’ demek için toplandık. 15 Temmuz'da yarım kalan hesaplarını görmeye çalışanların, hesaplarını kapatmak için bir araya geldik. Henüz bu asil milleti tanımayanlara kendimizi tanıtmak için Milli İrade STK’ları olarak yine meydanlardayız” dedi.

‘Korkak ve acizler’

Özen, “Görüyoruz ki Osmanlı’yı bize unutturmaya çalışan Batı’nın, henüz kendisi Osmanlı’yı unutamamış. Bin yıllık korkuları depreşmiş, Osmanlı torunu olan bir hanımdan korkacak kadar acizleşmişler. Avrupa'dan attıklarını düşündükleri bu milletin evlatları, Hollanda sokaklarında onları şaşkına çevirmiştir” diye konuştu.

‘Düşmanlıktır’

Özen, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuşuna izin vermeyip, ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik muamelesi ile Hollanda düşmanlığını açıkça ilan etmiştir. Biz biliyoruz ki bu düşmanlık yeni değildir. Bu düşmanlık sadece Türkiye ile de sınırlı değildir. Hollanda’nın bu düşmanlığı yenilgi üzerine yenilgi tadan Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.

‘Katledilen canlar’

Özen, “Her fırsatta medeniyetin beşiği olduğunu savunan Avrupa  Medeniyeti’nin de sahte olduğunu yine kendileri teşhir etmiştir. Hanım olan bir bakanımızın karşısına silahlı güçleri dikecek kadar kabalaşmış, elçiliği ziyaret etmesine bile tahammül edemeyecek kadar barbarlaşmışlardır. Bizim dedelerimiz sizin barbarlığınızı Kudüs'ten tanıyor, Endülüs'ten tanıyor. Anadolu'da katlettiğiniz canlardan tanıyor. Sizin dedeleriniz ise bizi Selahattin Eyyubi’den tanır, Yıldırım Beyazıt'tan tanır. Biz biliyoruz ki medeniyetin beşiği dediğiniz topraklarınızda zalimlere ellerinizle teslim ettiğiniz Srebrenitsa’nın 8300 şehidi ve daha binlercesi yatıyor” ifadelerini kullandı.

‘Sahte medeniyet’

Özen, “Bu millet;  vatanı için canını ortaya koyan Cumhurbaşkanımızı, yürüdüğü bu yolda asla yalnız bırakmayacaktır. Avrupa'ya girmesine engel olduğunuz insanların davalarının, Avrupa’daki milletimizin kafasından nasıl atacaksınız? Bu millet referandumda çıkacak olan ‘Evet’in batıyı nasıl korkuttuğunu görmüştür. Bu korku  gurbetçilerin de ‘Evet’ oyu ile batının her tarafını saracaktır. Sahte Batı Medeniyeti’ne karşı Büyük Türkiye'ye ‘Evet’ diyecektir” dedi. Basın açıklamasının ardından dua edildi ve Diyanet-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Ali Güzeldal ezan okudu.

13 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1014 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU