Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

“Sakarya’dan güçlü bir ‘Evet’”


Balkan ve Rumeli göçmeleri ile Serdivan’da bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘Ülkemizin geleceği için Sakarya’dan güçlü bir ‘ Evet’ bekliyorum” dedi.

 

Göçmenlerle buluştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Balkan ve Rumeli göçmenleri ile bir araya geldi. Serdivan’da bir restoranda gerçekleşen Balkan ve Rumeli Dernekleri toplantısına Bakan Müezzinoğlu’nun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Vali Hüseyin Avni Coş, Milletvekilleri Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu,  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, STK Temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

‘Seçime hazırız’

Toplantının açılış konuşmasını yapan Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, “ Serdivan 84 bin 212 seçmeni ile 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda sandık başında olacaktır. Ve bu seçimden başarı ile çıkacağımıza inancımız tam. Referandumun ülkemiz adına hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum” dedi.

Aydınlık gelecek

Dernekler adına konuşan Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bayraktar, “ Burada bulunan tüm hemşerilerimiz adına sayın bakanımıza hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin önünü açacak olan bu referandumda liderimizin arkasındayız. Ülkemizin aydınlık geleceklere yürümesi için” dedi.

Referandum da destek

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise, “ 2009 yılında aday olduğum Serdivan’da balkan göçmenleri gece gündüz yanımda olarak kardeş duygularla bize sahip çıktılar. Bugün bir kez daha ilçemde yaşayan hemşerilerimle gurur duydum. Bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bütün Serdivan olarak yüksek bir oy oranı ile16 Nisan’da referandumda Cumhurbaşkanımızın ve bakanlarımızın arkasında duracağız” dedi.

‘Dostluk ve kardeşlik şehri’

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiri ile Sakarya tam bir kardeşlik coğrafyasıdır. Ülkemizin her köşesinden insanların kardeşçe yaşadıkları yerdir Sakarya. Bu dostluk ve kardeşlik içinde balkan göçmenlerinin de büyük bir payı vardır. Ülkemizin birliği ve milletimizin geleceği için her zaman üzerine düşeni yapmıştır kardeşlerimiz. İnşallah 16 Nisan’da da bu ülkenin kazandıklarını kaybetmemesi için Sakaryalılar üzerine düşeni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Ev sahipliği

Osmanlı devletinin Anadolu ve Balkanlar olmak üzere iki kanattan meydana geldiğini hatırlatan Milletvekili Mustafa İsen, “Biz balkanları 500 yıl boyunca şenlendirdik. Buradaki insanların büyük bir bölümünün ataları o coğrafya için emek verdiler. Sakarya balkanlardan gelen binlerce insana ev sahipliği yapmaktadır. Gerçekten bu şehirde balkanlardan gelen insanlar olmasaydı kültürümüz eksik kalırdı. Güçlenen Türkiye çevresindeki ülkelere ve eski topraklarımıza da umut oluyor. 16 Nisan’da güçlü bir eve t desteği ile gönül coğrafyamız da çok güçlü bir hal alacaktır” dedi.

‘Dördünü cemre düşecek’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ise, “ Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Tanklarıyla içerde atlarıyla itleriyle Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a bir saldırı var. Nasıl ellerinizle o topları tankları geri çevirdiniz, bu atları itleri de öyle korkuttunuz. Bir bayan bakanımız Hollanda’da OHAL ilan ettirdi. Allah’ın izni ile 16 Nisan’da sizlerin desteği ile sandıklara dördüncü cemreyi indireceğiz” dedi.

‘Diz çökecekler’

Dişli, “ 16 Nisan’da müjdeli bir sabah ile kalkacağız. Sandıklardan çıkan sonuçla biz bu evet oylarını yüzde 60’ın üzerine geçirdiğimiz zaman o atlar ve itler ile yularlarını tutanlar gelip Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde diz çökecekler. Bizim hedeflerimiz var. Bu hedeflere sizlerin desteği ile ulaşacağız. 16 Mart tarihinde Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan bir kere daha huzur bulduğu şehre Sakarya’ya geliyor. Cumhurbaşkanımız İzmit’teki coşku beni fevkalade memnun etti dedi ben de Sakarya bunun mislini yapacak dedim. İnşallah Sakarya bir kere daha beni mahcup etmeyecek” dedi.

‘Kan, acı ızdırap’

Balkanlar'daki medeniyetin özünde ilim, irfan, hak, adalet, huzur ve barışın olduğunu vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ama ne zaman ki medeniyet değerlerimizin sahiplenilmesinde zafiyetler oluşmuş... O çatışma, yok etme, asimilasyon medeniyetinin ve 'parçala yut' anlayışının sonuçlarına ne yazık ki Balkanlar insanı da ülkemiz de ve milletimiz de muhatap olmuş. 150 yıldır Balkanlar'da özellikle bizim medeniyetimizin insanları adına kan, gözyaşı, acı, göç, ızdırap var. Gücün, medeniyetin savunuculuğunu yapanlar zulümle abat olmaya çalışıyorlar” dedi.

‘Huzur ve adalet’

Müezzinoğlu, hiçbir zaman zulüm, adaletsizlik ve asimilasyondan yana olmadıklarını belirterek, "Balkanlar'daki her türlü inancın, milliyetin ve mezhebin mensubu, dönemimizde 500 yıl huzur ve adalet içinde yaşadı” dedi.  Bakan Müezzinoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinin Balkanlar adına bir farkı olduğuna işaret ederek, “Çünkü o geceye baktığımızda biz yalnız 80 milyon büyük bir millet değiliz. Bu milletin Balkanlar'da milyonlarca yüreği, bu millet adına atıyor. Türkiye ve Türk milleti güçlüyse, dik yürüyorsa onlar da orada kendisini huzurlu ve güvenilir görüyor” dedi.

‘Medeniyet mensupları’

Müezzinoğlu, “Balkanlar'ın insanının önemli özellikleri; merhametlidirler, mütevazıdırlar, merttirler, cesurdurlar çünkü onlar bu milletin asil üyeleridir. Bizler, büyük bir medeniyetin mensuplarıyız. Dolayısıyla önümüzdeki dönem bu milletin kaderiyle hiç kimsenin oynayamayacağı bir dönem olacak. Onun arifesindeyiz” şeklinde konuştu.

‘Dünya eskisi gibi olmayacak’

Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya ülkelerine, "Ey dünya, artık dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak." dediğini, bunu ilk defa Davos'ta "One minute" diyerek haykırdığını belirterek, "Dünya, 'One minute'ten sonra rahatsız olmaya başladı. Sonra BM kürsüsüne çıktı ve dedi ki, 'Ey Birleşmiş Milletler, sen burada 5 devletle dünyaya yön vermeye çalışıyorsun ama artık dünyada da hiçbir şey eskisi olmayacak çünkü dünya beşten büyüktür.' dedi. Oynanan oyunların arkasında neler yattığını görüyor muyuz?” dedi.

‘Rahatsız olacaklar’

Müezzinoğlu, “ Almanya'nın, Hollanda'nın, Avrupa'nın neden bizim bakanımızdan veya bakanlarımızdan rahatsız olduklarını anlıyor musunuz? Rahatsız olmaya devam edecekler çünkü onların sahte insan hakları, sahte hukuk devleti, sahte demokrasi anlayışlarını, o makyajlarını dökerek, mazlum ve mağdur milletlere, vicdanı olan insanlığa inşallah biz göstereceğiz ve yine devam edeceğiz. Dünyada da Türkiye'de de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" ifadelerini kullandı.

‘Sakarya’dan Avrupa’ya’

Müezzinoğlu, “ Sakarya’dan Hollanda’ya Almanya’ya Avrupa’ya sesleniyoruz, Ey Avurpa Avrupa’da da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İnşallah bütün bu tuzakları çözeceğiz bu sistem değişikliği ile. "hayır" diyenler milletten, milletin değerlerinden korkanlardır. Bu millete inanan, güvenen, bu milletle omuz omuza, gönül gönüle yürümekten rahatsız olmayan bir kişinin vicdanının 'hayır' diyebilmesi mümkün değil çünkü artık sistem, ipin ucunu millete veriyor, millete” dedi.

‘Yürümeye devam’

Bakan Müezzinoğlu, “ Kılıçdaroğlu son 10-15 gündür diyor ki 'Artık hakem millettir. Milletimiz hakemlik yapacak.' Günaydın beyefendi, günaydın ya... Biz 2001'den beri hep milletin hakemliğiyle geldik, sen ama milletin hakemliğinden hep korktun. Anayasa Mahkemelerine sen gittin, 411 milletvekilinin üniversitelerde başörtüsü yasağının kaldırılmasıyla ilgili düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine sen götürdün. Onu sen iptal ettirdin. Sen milletten korkmaya devam et, biz milletle yürümeye devam edeceğiz” dedi.  Program sonunda Bakan Müezzinoğlu’na Balkan ve Rumeli derneklerinin temsilcileri tarafından hediyeler takdim edildi.

13 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1014 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU