6 mahalle başkanına eğitim14 Mart 2017, Salı

Bilgilendirme

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı, 16 Nisan’daki halk oylamasıyla ilgili olarak mahalle başkanlarını ve yönetimlerini bilgilendirmeye devam ediyor. İlçe teşkilatında, teşkilat içi eğitim kapsamında son olarak Korucuk Mahalle Başkanı Sadrettin Demir, Camili Mahalle Başkanı Hakan Çolak, İstiklal Mahalle Başkanı Hüseyin Çimen, Pabuççular Mahalle Başkanı Yunus Nuri Bilgin, Cumhuriyet Mahalle Başkanı Fevzi Çapkınlar ve Kurtuluş Mahalle Başkanı Murat Yıldız bilgilendirildi.

Teşkilat içi

Mahalle başkanlarıyla yapılan teşkilat içi eğitim toplantısına, Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Kurtuluş, Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ravda Keçeoğlu, Genel Sekreter Sabahattin Çakar katıldı.   İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Milletvekili Recep Uncuoğlu, ilçe binasında gerçekleştirilen teşkilat içi eğitim programında İstiklal, Pabuççular, Cumhuriyet ve Kurtuluş mahallelerinin eğitim programlarına katılarak, mahalle başkanlarına süreçle ilgili bilgi verdiler.

Çift başlılık

Milletvekili Uncuoğlu, Türkiye tarihindeki koalisyon dönemlerine değinerek, Cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekliliğini vurguladı. Uncuoğlu, “Koalisyon hükümetlerinin olduğu, ekonomik ve siyasi krizlerin, enflasyonların, devalüasyonların olduğu dönemleri tarihimizde gördük. Bu sistem bir daha koalisyonlar olmasın, istikrarsızlık olmasın diye yapılıyor. Ülkemiz koalisyonlar dönemindeki siyasi ve ekonomik krizlerle çok zaman kaybetti. Halk Cumhurbaşkanını seçiyor, yeni sistemde de halkın seçtiği kişi hükümeti yönetecek. Daha hızlı kararlar alınacak. Çift başlılık, bürokrasi, istikrarsızlık ortadan kalkacak” dedi.

Avrupa ülkeleri

İlçe Başkanı Mustafa Ak da, önümüzdeki halk oylamasıyla ülkenin önünün açılacağını belirterek, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleneceğini söyledi. Başkan Ak, “Bugün evet demenin ne kadar doğru bir karar olduğunu Avrupa’daki bazı ülkelerin açıkça takındığı tavırlardan görüyoruz. Terör örgütü PKK’nın yıllarca koruyuculuğunu yapmış olan ülkeler, Türkiye’deki halk oylaması için ‘hayır’ diyor ve bunu propagandasını kendi ülkelerinde Türk vatandaşlarımıza karşı yapıyorlar. Avrupalı ülkelerin takındığı bu tavır bile evet demek için yeterli” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 836 defa okundu.