Günün Tarihi:22 Ocak 2021

6 mahalle başkanına eğitim


AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı, mahalle başkanlarına yönelik teşkilat içi eğitimlere ara vermeden devam ediyor. Son olarak 6 mahalle başkanına daha teşkilat içi eğitim kapsamında Cumhurbaşkanlığı sistemi anlatıldı.

Bilgilendirme

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı, 16 Nisan’daki halk oylamasıyla ilgili olarak mahalle başkanlarını ve yönetimlerini bilgilendirmeye devam ediyor. İlçe teşkilatında, teşkilat içi eğitim kapsamında son olarak Korucuk Mahalle Başkanı Sadrettin Demir, Camili Mahalle Başkanı Hakan Çolak, İstiklal Mahalle Başkanı Hüseyin Çimen, Pabuççular Mahalle Başkanı Yunus Nuri Bilgin, Cumhuriyet Mahalle Başkanı Fevzi Çapkınlar ve Kurtuluş Mahalle Başkanı Murat Yıldız bilgilendirildi.

Teşkilat içi

Mahalle başkanlarıyla yapılan teşkilat içi eğitim toplantısına, Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Kurtuluş, Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ravda Keçeoğlu, Genel Sekreter Sabahattin Çakar katıldı.   İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Milletvekili Recep Uncuoğlu, ilçe binasında gerçekleştirilen teşkilat içi eğitim programında İstiklal, Pabuççular, Cumhuriyet ve Kurtuluş mahallelerinin eğitim programlarına katılarak, mahalle başkanlarına süreçle ilgili bilgi verdiler.

Çift başlılık

Milletvekili Uncuoğlu, Türkiye tarihindeki koalisyon dönemlerine değinerek, Cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekliliğini vurguladı. Uncuoğlu, “Koalisyon hükümetlerinin olduğu, ekonomik ve siyasi krizlerin, enflasyonların, devalüasyonların olduğu dönemleri tarihimizde gördük. Bu sistem bir daha koalisyonlar olmasın, istikrarsızlık olmasın diye yapılıyor. Ülkemiz koalisyonlar dönemindeki siyasi ve ekonomik krizlerle çok zaman kaybetti. Halk Cumhurbaşkanını seçiyor, yeni sistemde de halkın seçtiği kişi hükümeti yönetecek. Daha hızlı kararlar alınacak. Çift başlılık, bürokrasi, istikrarsızlık ortadan kalkacak” dedi.

Avrupa ülkeleri

İlçe Başkanı Mustafa Ak da, önümüzdeki halk oylamasıyla ülkenin önünün açılacağını belirterek, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleneceğini söyledi. Başkan Ak, “Bugün evet demenin ne kadar doğru bir karar olduğunu Avrupa’daki bazı ülkelerin açıkça takındığı tavırlardan görüyoruz. Terör örgütü PKK’nın yıllarca koruyuculuğunu yapmış olan ülkeler, Türkiye’deki halk oylaması için ‘hayır’ diyor ve bunu propagandasını kendi ülkelerinde Türk vatandaşlarımıza karşı yapıyorlar. Avrupalı ülkelerin takındığı bu tavır bile evet demek için yeterli” şeklinde konuştu. 

14 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 823 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU