Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

İki ilçeye büyük yatırım


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında toplandı. İlave 4 madde ile birlikte 80 gündem maddesi meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Komisyona gitti

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen maddelerden 20. ve 23. maddeler dışında yer alan 1’den 41’e kadar olan maddeler komisyondan geldiği haliyle kabul edilirken, 3. madde için MHP Grubu ret yönünde oy kullandı. 42. madde ise Hukuk Komisyonu’ndan geldiği haliyle kabul edildi. 20. ve 23. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda tekrar görüşülmek üzere geri gönderildi.

Yeni yönetmelik

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’ndan gelen 43. ve 69. maddeler arasındaki 27 maddenin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Estetik ve Sanat Kurulu Yönetmeliği’nin yeniden hazırlanmış şekli olan “Mimari Estetik Komisyonunu Oluşumu ve Çalışma Esasları Yönetmeliği” ile ilgili 70. madde Hukuk Komisyonu ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından ortak olarak görüşülmek üzere oy birliği ile bu komisyonlara havale edildi. 71. madde oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

SASKİ kredilerine onay

SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Taraklı ve Geyve’nin muhtelif mahallelerinde yapılacak olan İçmesuyu İnşaatı işi için 21 milyon 500 bin TL, Kanlıçay (Karapürçek) İçmesuyu Arıtma Tesisi Rehabilitasyonu işi için 1 milyon TL ve Sapanca İsale Hattı İnşaatı işi için 14 milyon TL’nin İller Bankası A.Ş.’den 240 aya kadar kullanacağı kredi alımına ilişkin Büyükşehir Belediyesi’nin garantör olarak gösterilmesi, konuya ilişkin her türlü iş ve işlemin yürütülebilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yetki verilmesine ilişkin olan 72., 73. ve 74. maddeler birlikte oylanarak kabul edildi. 75. ve 76. maddeler oy birliği ile kabul edilirken, ilave 4 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

14 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 740 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU