Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Kazımpaşa doğalgazlanıyor


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik’le birlikte Selahiye, Kuruçeşme, Hamitabat, Reşadiye ve Kazımpaşa Mahallelerini kapsayan doğalgaz çalışmalarının startını vatandaşlarla b

İlk kazma

Kazımpaşa merkezde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Alemdar, ölçüm ve hattın güzergahı için haritalama çalışmalarına bugün başlanıldığını belirterek, Nisan ayı başında ilk kazmanın vurulacağını ve yıl sonu gelmeden doğalgazın hanelere ulaşmış olacağını söyledi.

Abonelikler ve Dönüşüm Bizim İçin Önemli

 

Eylül gelmeden

Konu ile ilgili vatandaşları bilgilendiren AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir de, Başkan Yusuf Alemdar’ın konuyu yakından takip ettiğini belirterek, “Yaptığımız toplantılarda başkanımızın bu işe son derece önem verdiğini ve birebir takip ettiğini sizlere ifade etmek isterim. Biz de tüm hazırlıklarımızı yaptık. Nisan’ın ilk haftası itibari ile çalışmalara başlayacağız. Eylül gelmeden vatandaşlarımız dönüşümlerini yaparsa kışa girmeden tüm hanelerde doğalgaz kullanımı başlayacaktır. Bizim sizlerden isteğimiz çalışmalarımızın aksamaması için herkesin aboneliklerini mutlaka yaptırmaları olacak.” diye konuştu.

 

3 bin 500 km hat

Yapılan işin büyüklüğüne ve önemine değinen Demir öncelikle barkotlama sisteminin tamamlanacağını belirterek, “Bu güne kadar 3500 km hat yaptık. Nereye hangi tarihte gazı götüreceğimize söz verdiysek nasip oldu gerçekleştirdik. Burada da aynı gayret ve çaba içerisinde olacağımızdan şüpheniz olmasın. Nisan’ın ilk haftasında ilk kazmayı vurmuş olacağız. Haziran Ayı’nda dönüşüme başlamanız halinde Allah’ın izniyle kışa girmeden doğalgaz evlerinizde olacak” dedi

 

Sözler vermedik

Verdiği sözü bugün yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Alemdar, “Daha önce bu meydanda konuşurken sizlere bir söz vermiştik. Biz yapamayacağımız sözü vermiyoruz. Verdiğimiz sözleri de Allah’ın izniyle yerine getiriyoruz. Allah nasip etti ve sizlere verdiğimiz doğalgaz sözünü de bugün yerine getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yatırım sezonu

15 Temmuz hain darbe girişiminin birçok çalışmayı geciktirdiğini vurgulayan Başkan Alemdar, “Geçen sene bu memleketin üzerine kara bulutlar gezdirdiler. Bizleri bölmeye, parçalamaya çalıştılar.15 Temmuz hain darbe kalkışması sebebiyle işlerimiz aksadı. Bazıları da söylenmeye başladı. Şimdi Allah nasip etti, yatırım sezonumuz başlıyor. 2017 yatırım planlaması kapsamında AGDAŞ Genel Müdürümüz Kenan Demir’le yaptığımız görüşmeler neticesinde bölgenin doğalgaz sorununu çözüyoruz. Bugün de startını verdik.  Teknik ekipler çalışmalara başladı. Muhtarlarımız da vatandaşlarımızla birebir görüşerek bizlere ve ekiplere yardımcı olacak” dedi.

 

Bin 200 haneye

Yaklaşık 32 km uzunluğunda doğalgaz boru hattı döşeneceğini ve bu projenin yatırım bütçesinin ortalama 10 milyon TL olduğunu dile getiren Başkan Alemdar, 5 mahalleyi kapsayan çalışmanın tamamlanması ile birlikte yaklaşık 1200 hanenin doğalgazdan istifade edeceğini söyledi.

 

Tüp devri bitiyor

Amaçlarının insanların yaşam standartlarını yükseltmek olduğunu dile getiren Alemdar, doğalgazla birlikte artık soba ve tüp devrinin de sona ereceğini belirtti. Daha sonra bilgilendirme sonrası ölçüm yapan teknik personelle harita üzerinden doğalgaz hattının geçeceği güzergahı inceleyen heyet çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

16 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 992 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU