Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Şiddete hayır


"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü" ve Sakarya Üniversitesi Sapanca MYO işbirliği ile "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında "Kadın ve Kadına Şiddet" konulu konferans ve fotoğraf sergisi gerçekleştiril

Sergi

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansa, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü" Kuruluş Müdürü Yadigâr Ekerbiçer konuşmacı olarak, Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin ise fotoğraflarıyla katıldı.

Mücadele

1857 yılından bu güne Dünya’da ve Türkiye'de kadına karşı uygulanan şiddetin sorun olduğunu belirten Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan yardımcısı Uzm. Dr. Zeynep Öz, kadınları bilgilendirerek günün anlamına katkı yapıp farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. “Kadına Şiddet" temalı sunumunda kurumsal yapıdan bahseden Ekerbiçer, "Bizler, hem önleyici hizmetleri, hem de şiddet sonrasındaki takip sürecini önemsiyoruz. Bu merkezde, şiddet olgusunun nedenleri, varlığı ve sonuçlarıyla, tek elden ve çok yönlü mücadele edebilmek amacıyla kurulmuştur” dedi.

Eğlenceli dakikalar

Etkinlikte, Sakarya Üniversitesi Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin’in "Kadına Karşı Şiddete Hayır" temalı fotoğraf sergisinin ardından Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği müzik korosunun birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerine katılımcıların da eşlik etmesiyle eğlenceli dakikalar yaşandı. Program sonunda Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Öztürk, dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini ve bu bilinçle hareket ettiklerini ifade etti. 

18 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 929 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU