Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Dülger yeniden başkan


Engelliler Birlik Federasyonu’nun önceki gün gerçekleştirilen kongresinde mevcut Başkan Nadide Dülger yeniden başkanlığa seçildi.

Dülger yeniden başkan

Engelliler Birlik Federasyonu’nun önceki gün gerçekleştirilen kongresinde mevcut Başkan Nadide Dülger yeniden başkanlığa seçildi.

Yeni projeler

Federasyon binasında gerçekleştirilen kongrede yeniden başkanlığa seçilen Nadide Dülger, engelliler için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Dülger, “Yeni yönetim ile birlikte engellilerin sorunlarına çözüm arayışlarına devam edeceğiz.  Engellilerin temel haklarını savunmaya devam edeceğiz. Bunun yanında eğitim ve istihdamına yönelik yeni projelerle engelli çalışmalarına engelsiz bir yaşam alanı oluşturacağız” dedi.

‘Engelliler için’

Engellilerin her alanda erişilebilirliğini sağlanması gerektiğini belirten Başkan Nadide Dülger, “Engellilerimizi her alanda hayatın içinde görmek istiyoruz. Üretiminin aktivitelerin içerisinde olmalarını arzuluyoruz. Onları dört duvar arasında görmek istemiyoruz. Bütün yapıların ve ulaşım araçlarının engellilerimizin toplumla bütünleşmesini sağlayacak bir biçimde düzenlenip, hızla tamamlanmasını istiyoruz. Engelli Birlik Federasyonu olarak Sakarya'nın bu anlamda engelsiz marka bir şehir olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yönetimim ile birlikte engellilerimizin tutmayan eli, görmeyen gözü, duymayan kulağı, basmayan ayağı olacağız” dedi. (Akın ERDEN)

 

Başkan: Nadide Dülger

Yönetim Kurulu;  

Kandıra Engelli Dernek Başkanı Hatice Tiryaki

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Fatma Gömenç:

Kaynarca Engelsiz Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Arslan

Kocaali Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Türkoğlu

Mümine Kirpitçi

Şemin Aslan

Rahime Karakoç

Kenan Çetinkay 

20 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1184 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU