Günün Tarihi:16 Ocak 2021

Çok anlamlı hareket


Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü için yapılan çalışmada, Çanakkale Cephesi’nde şehit düşen en genç 54 Sakaryalı’nın künyeleri sınıf kapılarına asıldı.

Okul Müdürü Alim Oktar, yapılan çalışmayla ilgili olarak “Gayemiz, okulumuz öğrencilerine bugün eğitim-öğrenim gördükleri okullar ve sınıflar için; hür olarak yaşadığımız şehrimiz Sakarya ve vatanımız için, canlarını veren şehitlerimizi hatırlatmaktı. Bilindiği gibi Çanakkale Cephesi’nde Sakarya’nın 526 şehidi var. En genç 54 şehidi seçerken, öğrencilerimize, kendileri gibi gençliklerinin en güzel çağında olanların, vatan için nasıl büyük bir fedakârlık yaptıklarını göstermek istedik. Bugün kendilerinin yaşadıkları mahallelerden, köylerden, ilçelerden çıkıp, Çanakkale’ye gidip, dönmeyenleri hatırlattık. Böylece yitirdiğimiz bu gençliğin aziz mirasına, bugün kendilerinin sahip çıkmaları gerektiğini fark ettirmeyi amaçladık” dedi.

 

21 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 765 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU