Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Ne itleri ne atları bizi korkutur’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması ile ilgili vatandaşları bilgilendirme çalışmaları kapsamında AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte Kızılcıklı Mahallesi’ne misafir oldu.

Güçlü bir Türkiye

Yıllardır siyaseti takip etmiş, siyasete yön vermiş, önderlik etmiş büyüklerle aynı çatı altında olmaktan ve aynı amaca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğunu belirten Başkan Alemdar, referandum sonucunun evet olması halinde tüm dünyayı daha güçlü bir Türkiye’nin

beklediğini belirterek süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Düğmeye bastılar

Mevcut sistemdeki eksiklikler ile iki başlı yönetim modelinin bu güne kadarki aksaklıklarını tarihten örneklerle açıklayan Başkan Alemdar, “Milletin verdiği kararı beğenmeyen birileri iki başlılığın yaratmış olduğu zafiyetten faydalanarak bir anda düğmeye bastılar ve hemen darbe yaptılar. Bu ülkenin başbakanını milletin gözünün içine baka baka idam ettiler.” dedi.  

 

Ne itleri ne atları

Milletin egemenlik gücünü daha da kuvvetlendirmek için Cumhurbaşkanlığı sistemine ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Alemdar, Avrupa Birliği’nin bu süreçteki tutumuna da değinerek, “Bir sistem değişikliğine gidiyoruz. Buna karar verecek olan milletimiz ama ne hikmetse ses Avrupa’dan çıkıyor. Avrupa ayağa kalkıyor. Daha dün PKK’nın, DHKPC’nin her türlü propagandasına müsaade eden, FETÖ’cülere kucak açan Almanya bu ülkenin bakanına neden müsaade etmiyor. İfade özgürlüğü temeli üzerine inşa edilen Avrupa, çifte standart diplomasi davranışlarıyla çökmüştür. Bu ülkede birlik ve beraberlik olduğu müddetçe onların ne itleri ne de atları bizi korkutur” dedi.

 

MHP’ye teşekkür

Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’ye yeni ufuklar açacağını ve büyük faydalar sağlayacağını belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu süreçte vermiş olduğu destekten dolayı AK Parti adına teşekkür etti.

 

Görüş birliğine

Türkiye’deki sisteminin 15 Temmuz’da tıkandığını hep birlikte gördüklerini belirten Çelik, hain darbe girişiminden sonra bu sistemin bir an önce değişmesi için görüş birliğine varıldığını ve ortak mutabakat çerçevesinde anayasa değişikliğinin milletin kararına sunulduğunu ifade etti.

 

Engellemelere rağmen

Başkan Çelik, “Bütün engellemelere rağmen milletvekillerimiz görevlerini yerine getirdi. Şimdi milletvekillerimiz dedi ki yeter karar da söz de milletindir. İnşaallah 16 Nisan’da bu aziz millet üzerine düşen görevi yerine getirecektir” dedi. 

22 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 970 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU