Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

‘Yalanlar söylüyorlar’


CHP’nin referandum propagandasını eleştiren MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Anayasa metnini anlatmak yerine, yalanlar üzerine kurulu propaganda yürütüyorlar. Vatandaşları yalanlarla manipüle ediyorlar” dedi.

Gündeme dair

İl Başkanı Levent Bülbül, düzenlediği basın toplantısı ile ülke ve Sakarya gündemine dair açıklamalarda bulundu. İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısına, İl Başkanı Levent Bülbül’ün yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer de katıldı.

Fayda getirecek

Türkiye’nin referandum süreci içinde olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Bülbül, “MHP olarak referandumda oylanacak olan anayasa paketinin toplumumuza, devletimize ve milletimize fayda getireceği ve bugüne kadar ortaya çıkan problemleri gidereceğini düşündüğümüz için destek veriyoruz. Anayasa değişikliği ve mevcut düzen arasında bir karşılaştırma yapıldığı zaman insanların fikirlerinde evet yönünde değişimler olduğunu görüyoruz. Bilgilendirme toplantıları ile vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz” dedi.

Metni anlatıyoruz

Bülbül, “Sürece başlarken anayasa metninin tartışılacağını düşünüyorduk, ancak ne yazık ki böyle olmadı. Gidişat böyle değil. AK Parti ve Cumhurbaşkanı sadece metni vatandaşlara anlatıyorlar. MHP olarak bizler de metnin getireceklerini anlatıyoruz, ancak karşı taraf yalanlar üzerine bir propaganda yürütüyorlar. İtirazın da vasıflı olmasını isterdik, ancak böyle olmuyor. Çok vahim ifadeler kullanılıyor” dedi.

Yalan söylüyorlar

Kılıçdaroğlu’nun söylemlerini eleştiren Bülbül, “18 yaşında milletvekili olacak olanların askerlikten muaf olacağını söylüyor, ancak metnin herhangi bir yerinde böyle bir ifade yok. Aksine askerlik ile ilişkisi olmaması gerektiği şart koşuluyor. Toplumun önüne çıkıp yalan söylüyorlar. İki sene sonra emekli olabilecek diyor, bu imkansız. Toplumu yalanlarla manipüle ediyorlar. AKP’yi böyle eleştirirken şimdi kendileri aynı propagandayı yürütüyorlar. Manavın, bakkalın çocuğunun milletvekili olamayacağını da söylüyorlar. MHP Anadolu’nun bağrından kopan bir partidir, kendimizi ayrı tutuyorum ancak AKP ile CHP’yi karşılaştırdığımızda bakkal ve manav çocuğu olan milletvekili sayısı herhalde AKP’de daha fazla çıkar” dedi.

Hesap verebilir

Milletin 16 Nisan’a kadar doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edeceğini söyleyen Bülbül, “Yalan üzerine bir propaganda daha fazla devam edemez. Millet bu gerçekleri gördüğünde onların yüzüne vuracak bunları. Millete doğruları anlatın. Eleştirin, ama yalanlarla değil, doğrularla eleştirin. Tek adamlık iktidarı geleceğini söylüyorlar. Şu anda cumhurbaşkanının sorumlulukları yoktur. Mevcut durumda bu anayasal çerçeve içine alıyor ve sorumlu hale geliyor. Sınırsız yetki şu anda var ve sorumluluğu yok. Anayasa paketinde ise cumhurbaşkanı hesap verebilir hale gelecektir” dedi.

Anayasa metni

Bülbül, “Anayasa metni Türkiye’nin gerçeklerini gören bir metindir. Çift başlılığın ortadan kaldırılması asıl amaçtır. Bizi 15 Temmuz’a götüren süreç çift başlılıktır. Bunu ortadan kaldırmak, ileriye daha iyi bakmamızı sağlayacaktır. Devlet için evet, millet için evet, demokrasi için evet diyoruz. Bu siyasi ittifaklarla izah edilecek bir mesele değil, siyaset üstü bir inisiyatiftir. MHP, devlet ve millet için bu sorumluluğu almıştır” dedi.

Sakarya davetli

MHP olarak kongre sürecinde olduklarını da ifade eden Bülbül, “6 ilçemizde kongrelerimizi tamamladık. Diğer ilçelerimizde kongrelerimiz devam edecek. MHP’de tereddüt var diyenler kongrelerimizi takip etsinler. 1 Nisan’da da liderimiz Sakarya’yı ziyaret edecek. Bir açık hava toplantısı düzenleyeceğiz ve büyük bir coşku yaşanacağını biliyoruz. Biz o meydana sadece partililerimizi değil, parti ayrımı gözetmeksizin tüm Sakaryalıları davet ediyoruz” dedi.

Milli anlayış

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer’in, ‘16 Nisan’da 100 yıllık plan, fitne ve düşünce ortadan kalkacak’ sözlerinin sorulması üzerine ise Bülbül, “Bu sözleri Aydın Bey’in kendisine sormak lazım. Niyet okuyuculuk yapamam. Biz Cumhuriyet’in omurgasının muhafaza edilmesinin ve yapısının gelecek yüzyıllarda da devem etmesinin, üniter yapının devamının temin edilmesinin kendimize ülkü olarak edinmiş bir hareketiz. Milli bir anlayışla ülkemizin yoluna devam etmesi için de her türlü tavrı gösteririz” dedi.

Sapkın düşünceler

Bülbül, “Daha önce bir milletvekilinin bilmem kaç dakikalık reklam arası gibi bir ifadesi olmuştu bunlar sapkın düşüncelerdir. Aydın Yılmazer açıklama yaparsa niyetini öğreniriz. Ama biz cumhuriyete de Türk tarihinin tamamına sahip çıkarız. Biz Atatürk’e de söz söylettirmeyiz ama Sultan Vahdettin’i de geçmişimiz kabul ederiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın gelişi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sakarya’ya geldiği gün resmi dairelerin çalışmadığı yönündeki bir soru üzerine ise Bülbül, “Bu kabul edilecek bir şey değil. Devlet hizmetinin aksamaması lazım. Biz kendimiz iktidarda olsak da olmasak da kamu hizmetlerinin aksaması doğru işler değil. Kamu kurumlarını gerekli tedbirleri alması kabul edilebilir ancak hizmet aksaması kabul edilemez” dedi.

23 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1108 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU