Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

‘10 seçimden daha mühim’


Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu üyeleri STK buluşmaları toplantısında bir araya geldi. Toplantıya katılan Milletvekili Prof.Dr. Mustafa İsen, referandumun 10 seçimden daha mühim olduğunu söyledi.

Yeni sistem

Şehri Mahal’de gerçekleştirilen buluşmada AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda misafir yer aldı. Programın ilk konuşmasını yapan Serdivan Yerel Kültür Derneği Başkanı Uğur Yaşlıca, yeni yönetim sistemi hakkında yapılacak bilgilendirmelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Kardeşlik coğrafyası

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Özgür Aygün, “Federasyon olarak şehrimizin tüm farklılıklarını görmekteyiz. Kardeşliğimiz, birlikteliğimiz ve huzurumuz tüm Türkiye’ye örnektir. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun Sakarya’yı bir kardeşlik coğrafyasına dönüştürme gayretine gönülden katıldığımı belirtmek isterim. Anadolu’dan Balkanlardan Kafkaslardan Osmanlı İmparatorluğu’nun her ülkesinden kardeşlerimiz bu topraklarda huzur bulmuştur. Biz bu birlikten mutluyuz. Çünkü Sakarya’nın çocuğuyuz” diye konuştu.

 

Ülkemizin geleceği için

Programda konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Sakarya kardeşlik coğrafyası bir şehirdir. Hamdolsun hep birlikte bu şehri daha ileriye taşımak için gayret gösteriyoruz. Önümüzde bir süreç var. Bugünlere güçlü bir liderlik ve yapılanma ile geldik. Ama bunun böyle devam edeceğini söyleyemeyiz. Onun için gelecekle ilgili bugünden birtakım tedbirler almamız gerek. Bu sebeple inşallah 16 Nisan’da ülkemizin geleceğine katkı sağlayacağız” dedi.

 

Çok önemsiyoruz

Başkan Toçoğlu, “Koalisyonların ülkemize getirdiği durumları hep birlikte yaşadık. Tek başına güçlü bir iktidar olmadığında ülke geriye gidiyor. İstiyoruz ki bir daha ülkemiz bu durumlara düşmesin. Bu tür pazarlıklarla yoluna devam etmesin. Seçtiğimiz Cumhurbaşkanı hemen görevine başlayacak. 5 yıl boyunca seçim olmayacak. İstikrarlı bir yönetimle yolumuza devam edeceğiz. Bunun için 16 Nisan’ı çok önemsiyoruz. İnşallah hep birlikte ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için bu süreci başarıyla atlatacağız.”

 

Farklı bir Türkiye

Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Sakaryamızda sosyologların mozaik toplum olarak adlandırdıkları bir şehir tipi vardır. Hemşerilerimiz asla birbirleriyle çatışmaya girmeden bir sinerji doğurarak bu şehri ülkenin en güzel mekanlarından birisi haline getirdiler. Bu seçim bana göre gerçekten Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği belki 10 seçimden daha mühimdir. Türkiye tarihinde çok önemli bir fırsat yakalamıştır. Tüm Türkiye sevdalısı devlet adamlarımızın bugüne kadar düşünüp hayata geçirmek istedikleri ve bir türlü kendilerine nasip olmayan imkanı şimdi Türkiye elde etmiştir. Bunu iyi kullanırsak 17 Nisan’a inşallah farklı bir Türkiye olarak uyanacağız. Yıllardır söz edilen yeni Türkiye’nin kapıları bu seçimle açılacaktır” dedi.

23 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 768 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU