Günün Tarihi:24 Ocak 2021

Erenlerde evet mesaisi


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, referandum çalışmaları kapsamında Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ve İlçe Teşkilatı ile birlikte mahalle ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Mahallelerde ki esnafları da ziyaret eden heyet mahalleli gençler ile bir araya gelerek sohbet etti. Bekirpaşa ve Çaybaşı mahallerini ziyaret ederek referandumda oylamaya sunulacak 18 maddeyi ayrıntılı bir şekilde anlattıklarını ve 16 Nisan'a kadar da anlatamaya devam edeceklerini kaydeden Öztürk, “Referandumun olacağı saate kadar evet için var gücümüzle çalışacağız. 15 Temmuz ve gezi olaylarını örnek alarak çok büyük oyunlar oynandığını görebiliriz. Geçmişte parlamenter sistemin ülkeye zararlar ortada. Yeni sistem Türkiye için daha güçlü ve istikrarlı olacak. Bu yüzden evet desteği bekliyoruz” dedi. Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen’de, “Dünyanın farklı ülkelerinde demokrasiyle idare edilen ülkeler kendi pozisyonlarına uygun şekilde farklı sistemlerle idare ediliyorlar. Mesela Amerika Başkanlık sistemiyle, Almanya parlamenter sistemle, Fransa’da yarı başkanlık sistemiyle idare ediliyor. Parlamenter sistemiyle başkanlık sistemi arasındaki fark şudur; Başkanlık sisteminde başbakan olmaz. Başbakanın görevini ve Cumhurbaşkanının görevini başkan üstlenir. Parlamenter sistemde ise Cumhurbaşkanı vardır fakat sembolik bir Cumhurbaşkanıdır. Şimdi sorsam Almanya’nın Başbakanı kimdir diye herkesin cevabı Merkel olur ama Almanya’nın Cumhurbaşkanını sorsam kimse yanıt veremez çünkü semboliktir” dedi.

 

23 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 772 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU