Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Söğütlü’de yeşil kutlama


21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Söğütlü Akarca Türk Fransız Kardeşlik Ortaokulu’nda kutlama programı gerçekleştirildi.

Ödüller verildi

Programa İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Jandarma Komutanı Serhat Arpat, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kutlama programına okul öğrencilerinin günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirlerle başlandı. Öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi misafirlerin beğenisine sunuldu. Program sonunda protokol üyeleri tarafından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Gelecek nesillere

Hazırlanan programın ardından ilçe protokolü ve öğrenciler ile birlikte Söğütlü Bal Ormanları mevkiine fidan dikimine geçildi. Heyecanla fidanları diken öğrencilerle ağacın ormanın önemini anlatan Başkan Genç, “Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar, birçok canlı türünün doğal yaşam alanı oluştururken, erozyon oluşumuna ve sellere engel olmaktadır. Bu durumun bilincinde olan bizler, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için her zaman olduğundan daha fazla ağaçlandırma yapmak mecburiyetindeyiz” dedi.   

Unutmamalıyız

Başkan Genç, “Mevcut ormanlar korunarak yeni ormanların oluşturulmasının her şeyden önce bir insanlık görevi olduğunu unutmamalıyız. Kutlamakta olduğumuz Orman Haftası vesilesiyle, gelecek kuşaklara yaşanabilir, sağlıklı ve yeşil bir dünya bırakmak için herkesin en az bir ağaç dikmesini temenni ediyorum” dedi. Fidan dikimi sonrasında öğrencilere küçük hediyeler verildi ve sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi. 

24 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 982 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU