Günün Tarihi:29 Kasım 2020

Avcılık belgesi aldılar


Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Akyazı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğince Akyazı Beldibi Mahallesi’nde düzenlenen avcılık eğitimine katılan 40 kursiyer belge aldı.

Kurs düzenlendi

Avcılık belgesi almanın ilk adımı olan Avcı Eğitim Kursları, Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri işbirliği ile düzenleniyor. Bu kapsamda Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Akyazı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğince Akyazı Beldibi Mahallesi’nde avcı eğitim kursu düzenlendi.

Profesyonelce

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet Yurtgan, “Avcı Eğitim Kursları’na katılan avcı adaylarına; avcılık tarihi ve etiği, avcılığın temel kuralları, sürdürülebilir avcılık, av hayvanları avlaklar ve avlanma yöntemleri, av ve yaban hayvanları ile ilgili konularda eğitim verildi. Eğitimin tamamlanmasına müteakip düzenlenen sınavda başarılı olan 40 avcı adayı, avcılık belgelerini aldıktan sonra eğitimli ve bilinçli birer avcı olarak daha profesyonelce avlanma yapacaklar” dedi. 

27 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 847 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU