Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

‘Yine aynı senaryo!’


CHP İl Başkanı Ayça Taşkent; AKP İl Başkanının sözlerini sert bir dille eleştirerek, hayır diyenlere sataşmaların arttığını söyledi.

Oyuna gelmeyeceğiz

Taşkent; “Neden evet denmesi gerektiğini anlatamadıkları için sürekli hayır diyenlere sataşma, saldırma yolunu seçiyorlar. Bunu yaparken de etik sınırlar dışına çıkıyorlar. Yine aynı senaryoyu uyguluyorlar. Ama bu oyuna gelmeyeceğiz. Aslında ne kadar doğru söylediğimizin ipuçlarını sayın il başkanının sözleri içinde bulabilirsiniz. Öncelikle bir şey net bilinmeli. Biz, tek bir kişiye bu kadar yetki verilemez derken hiçbir isim zikretmiyoruz. Ama kendisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bahsediyor sürekli. Yine tekrarlıyoruz; adı ne olursa olsun bugüne kadar hiç kimseye verilmemiş bu kadar yetki tek bir kişiye verilemez” dedi.  

 

Kaç yardımcı olacak

Taşkent, “Sayın Fevzi Kılıç bana anayasa değişiklik paketinde Cumhurbaşkanının “kaç kişiyi” yardımcı olarak atayabileceğini söyleyen bir madde gösterebilir mi? Aldığı yetkilerle istediği kadar bakanlık açıp kapatabileceğini içeren maddelerin değişiklik paketinde olduğunu bilmiyor musunuz? 13 üyeli HSK’nın 4 üyesini Cumhurbaşkanının atayacağını, 2 üyesinin kendisinin atadığı Adalet Bakanı ve Müsteşarının olacağını ve diğer üyelerin meclis çoğunluğunu elde edenler tarafından seçileceğini bilmiyor musunuz?” diye sordu.  

 

Sorular çoğalabilir

Taşkent, “Anayasa Mahkemesinin 15 üyesinin 12’sini Cumhurbaşkanının atayacağını bilmiyor musunuz? Cumhurbaşkanının Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını ve Başsavcıvekilini seçeceğini bilmiyor musunuz? Danıştay üyelerinin 4 te 1 inin Cumhurbaşkanı tarafından seçileceğini, Danıştayın kalan üyeleriyle Yargıtay üyelerinin kendi kontrol ettiği HSK eliyle seçileceğini bilmiyor musunuz? Bu soruları daha da çoğaltabiliriz ama sonuç olarak şunu söylüyoruz. Onların Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili düşüncelerini öğrenmek istemiyoruz ve tekrar hatırlatıyoruz; bu referandum siyasi partilerin katıldığı bir genel seçim değildir. Bu yüzden sadece neden evet dediklerinin açıklamalarını yapmaları gerekir” dedi.

 

Hayırlı güne uyanacağız

Başkan Taşkent, “Hayır diyenlere sataşmalar, hakaretler. Yine aynı senaryo. Bu değişikliğin halkın hangi sorununa cevap verebileceğini anlatsınlar yeter. Biz bu anlamda gerekli çalışmalarımızı  yapıyoruz, halkımıza madde madde değişiklik paketini anlatıyoruz ve bu çalışmanın sonunda 17 nisanda hayırlı bir güne başlayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. 

28 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 793 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU