Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

‘Bu ülke, MHP’siz olmaz’


MHP İl Başkanı Levent Bülbül, bugüne kadar ülkenin her türlü menfaatinde partilerinin gerekeni yaptığını belirterek, “Bizim için devlet ve millet önde gelir. Bu nedenle bu ülke MHP’siz olmaz. Bizim desteğimizle meclisten gezen anayasa içinde ‘evet’ oyu v

Darbe girişimi

Bülbül, Milletvekili Zihni Açba, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük ve İl Yöneticisi Oğuz Alkaş’tan oluşan heyet ile birlikte gazetemize yaptığı ziyarette, 15 Temmuz darbe girişiminden 16 Nisan’da yapılacak referanduma yönelik değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Açba’da darbenin yanı sıra neden evet denilmesi gerektiğini anlattı.

 

15 Temmuz gecesi

 MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, referandumda neden “Evet” denmesi gerektiğini FETÖ’nün15 Temmuz gecesi yapmaya kalkıştığı darbe ile ilişkilendirirken, “15 Temmuz işgal girişimi daha önceki 1960 ve 1980 darbelerinden farklıydı. O iki ihtilalinde belli bir hedefi vardı. O hedef mevcut siyasi iktidarı düşürmekti. Oysa, 15 Temmuz işgal girişiminin hedefinin ucu açıktı. Sanki Türkiye Cumhuriyeti Devletine verebildikleri kadar zarar vermek, Türk insanını birbirine karşı ötekileştirmek ve Türkiye’yi itibarsızlaştırmak için yola çıkılmıştı” dedi.

 

Kısmen amacına ulaştı

Açba, 15 Temmuz’da siyasi otoritenin, devletin ve askeri idarenin büyük bir zaafiyet içinde olduğunun açık olarak ortaya çıktığını hatta Cumhurbaşkanı’nın darbe girişimini eniştesinden öğrendiğini söylediğini belirterek, “Bu açıdan bakarsak, darbe girişimcileri amacına ulaştığı söylenebilir. Çünkü devletimizi zaafa uğrattılar. Kimse kimseye gücenemez hale geldi. Aynı operasyona giden polis ve askerin yanında, mahkemede karar veren hakim heyeti bile birbirine güvenemez hale geldi. Bu da bizim açımızdan bakıldığında hiç te iyi bir durum değil” dedi.

 

‘Evet diyoruz’

İşgal girişiminde bulunanların nihai hedeflerinin Türkiye’yi ele geçirmek olduğunu vurgulayan Açba, “İşte bir daha 15 Temmuz gibi anların yaşanmaması için, yürütme, yasama ve yargı üçgeninde iki başlılık olmaması için MHP olarak muhalefette de olsak ülkenin bekası  anlamında “evet” diyoruz. Bunun içinde Genel Başkanımız7ın çizdiği yolda hep birlikte anayasaya evet diyoruz” dedi.

 

Unutulmasın

MHP İl Başkanı Levent Bülbül referandumda neden AK Parti ile birlikte ‘evet’ diyeceklerine açıklık getirirken “Biz MHP olarak her dönem Türkiye’nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa orada olduk.  1977 yılında hükümette yer almazken, CHP’nin TBMM Başkanlığı’na aday gösterdiği Cahit Karakaş’a oy veren bir partiyiz. O dönemde de ülke menfaati açısından CHP’nin adayına oy vermiştik.  O zamanda ülke menfaati için CHP ile birlikte olduğumuz unutulmasın” dedi.

 

Yanlış söylüyor

Yeni anayasa ile ilgili CHP’nin abartılı ve yanlış söylemler içinde olduğunu belirten Bülbül, “Hakimler Savcılar Yüksek Kurul üyeleri ve Anayasa Mahkemesi üyelerinin tamamını Cumhurbaşkanı belirlemeyecek. Üyelerin çoğunu halkın seçtiği Türkiye Büyük Millet Meclisi belirleyecek. Yeni anayasa ile şu anki durumdan çok daha iyi olacağız. Biz bunun için yeni anayasaya ‘evet’ diyoruz” diye konuştu.

 

Bahçeli geliyor

Başkan Bülbül, 1 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’te Demokrasi Meydanı’nda Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi ağırlayacaklarını belirterek, ”Bizim için meydanın dolup-dolmaması pek önemli değil. Meydan dolmazsa, ‘Halk Bahçeli’yi tasvip etmedi”, dolarsa da ‘AK Partililer doldurdu’ derler. Bizim kaderimiz böyle” dedi. 

29 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 1059 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU