Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

MHP’den mitinge davet


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı M. Levent Bülbül, haftalık düzenlediği basın toplantısında, şu an cumhurbaşkanın çok yetkili olduğunu ancak sorgulanamadığını, yeni düzenlemeyle bunun değişeceğini söyledi.

Herkese davet

1 Nisan’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılacağı mitinge tüm Sakaryalıları davet eden Başkan Bülbül, “Saat 13.00’da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin şehrimize gelerek Demokrasi Meydanı’ndan halkımıza hitap edecek. Bu toplantıya; MHP’nin ‘Evet’ kararının yanında olanlar, bizim gibi düşünenler ve düşünmeyenler, kim varsa, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden, CHP’den, Saadet Partisi’nden, diğer siyasi partilerimizden, partili partisiz bütün vatandaşlarımızı, çok kıymetli hemşerilerimizi mitingimize davet ediyorum. Onları aramızda görmekten de büyük onur duyacağımızı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

CHP’nin ifadeleri

Kılıçdaroğlu’nun ısrarla fesih yetkisinin varlığından bahsettiğini söyleyen İl Başkanı Bülbül, “Hayır diyen cephenin kurumsal olarak öncülüğünü yapan CHP’nin ifadeleri, eleştirileri ve itirazlarına bakıyoruz. Bakıldığında şu an çok sıcak bir tartışma cumhurbaşkanının fesih yetkisi hususunda sürüyor. Sayın Kılıçdaroğlu ısrarla ‘Fesih yetkisi var’ diyor. Sayın genel başkanımız diyor ki, ‘Okuma yazması olduğunu biliyoruz. Ya okuduğunu anlamıyor, ya anlamak istemiyor.’ Sayın Cumhurbaşkanı da, ‘Fesih yetkisinin olduğunu ispat edersen, cumhurbaşkanlığından istifa ederim’ açıklaması yapıyor. Karşılıklı bir söz düellosuna dönüşmüş durumda. İnşallah vatandaşımız nihayetinde gerçeğin ne olduğunu anlar” ifadelerini kullandı.

 

Sorgulanabilir olsun

Bülbül, “Aynı zamanda cumhurbaşkanının sorumluluğu ile alakalı bir durum var. Çıkıyorsunuz dışarıya diyorsunuz ki, ‘Cumhurbaşkanı sorumlu olsun mu, sorgulanabilir olsun mu?’ herkes ‘Olsun’ der değil mi? Bu, işin doğal tarafı. Peki şu an durum ne? Şu an cumhurbaşkanı yapmış olduğu eylem ve işlemlerden ötürü ne siyaseten ne de hukuken, hiçbir şeklide sorumlu değil. Bütün yaptırımların hepsinde şu an münezzeh şu an cumhurbaşkanı. Böyle bir keyfiyetin olduğu bir yerde çok rahat diktatöryal uygulamalara rastlayabiliriz değil mi? Çünkü yaptığının sorgulanabilme ihtimali yok. Yeni düzen cumhurbaşkanının yaptığı şeyi bir sefer değil, on sefer düşünme mecburiyetini ortaya koyacak. Bunun neresi kötü. Bu kime batıyor, kimi rahatsız ediyor ben anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.

30 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1074 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU